Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 czerwca
im. Gerwazego, Protazego

Jelenia Góra: Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Sobota, 8 maja 2021, 10:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na poniedziałek (10.05) zapowiadany jest odbiór al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze, a co za tym idzie - powrót do organizacji ruchu sprzed remontu.

Przebudowa alei Wojska Polskiego obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. 1 Maja do okolic skrzyżowania z ul. Matejki oraz szeroki zakres robót, łącznie z oświetleniem energooszczędnym, a także przebudową strefy wejściowej do Teatru im. C. K. Norwida (została wykonana na początku).

Przetarg na remont alei Wojska Polskiego udało się rozstrzygnąć za czwartym podejściem. Zamówienie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Kama" Ryszarda Rzońcy z Karkonoskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych (cena 12 335 406,00 zł). Pierwotnie Miasto Jelenia Góra zaplanowało na ten cel 4,9 mln zł, ale radni - na wniosek prezydenta - dwukrotnie zwiększyli środki - najpierw o 3,1 mln zł (co w sumie dało 8 mln zł), a następnie o 4,5 mln zł, więc mieszkańcy zapłacą za inwestycję ponad 7,5 mln zł więcej, niż planowano. Warto dodać, że pierwotny termin zakończenia remontu określono na 10 grudnia 2020 roku, jednak był on zmieniany - oficjalnie z powodu pandemii koronawirusa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oczyszczalnia po modernizacji  

Trwa walka z barszczem Sosnowskiego

Budowa DCS z lotu ptaka  

Czytaj również

Puścili ruch bez uzgodnienia

Manewry strażaków

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Procesja Bożego Ciała na Zabobrzu

Zbyt łagodny wyrok?

Sprzęt zamiast podatku

Odznaczenia dla opozycjonistów

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Fuszerka po terminie?