Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Jelenia Góra: Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Sobota, 8 maja 2021, 10:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na poniedziałek (10.05) zapowiadany jest odbiór al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze, a co za tym idzie - powrót do organizacji ruchu sprzed remontu.

Przebudowa alei Wojska Polskiego obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. 1 Maja do okolic skrzyżowania z ul. Matejki oraz szeroki zakres robót, łącznie z oświetleniem energooszczędnym, a także przebudową strefy wejściowej do Teatru im. C. K. Norwida (została wykonana na początku).

Przetarg na remont alei Wojska Polskiego udało się rozstrzygnąć za czwartym podejściem. Zamówienie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Kama" Ryszarda Rzońcy z Karkonoskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych (cena 12 335 406,00 zł). Pierwotnie Miasto Jelenia Góra zaplanowało na ten cel 4,9 mln zł, ale radni - na wniosek prezydenta - dwukrotnie zwiększyli środki - najpierw o 3,1 mln zł (co w sumie dało 8 mln zł), a następnie o 4,5 mln zł, więc mieszkańcy zapłacą za inwestycję ponad 7,5 mln zł więcej, niż planowano. Warto dodać, że pierwotny termin zakończenia remontu określono na 10 grudnia 2020 roku, jednak był on zmieniany - oficjalnie z powodu pandemii koronawirusa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odznaczenia dla opozycjonistów

Zbyt łagodny wyrok?

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Czytaj również

Nagrody wręczone

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Żółta kartka dla burmistrza

Manewry strażaków

Procesja Bożego Ciała na Zabobrzu

Festyn U Świętego Pankracego  

Nowa dyrektorka ZTA

Oczyszczalnia już po modernizacji  

Ruch na budowie S3