Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Powiat: Koncert w Bukowcu

Poniedziałek, 22 listopada 2021, 6:04
Aktualizacja: 12:05
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Archiwum K. Tęczy
W siedzibie Związku Gmin Karkonoskich - w pałacu w Bukowcu - miało miejsce niezwykłe spotkanie. Był to koncert pt. „Wieczór polskich popularnych pieśni patriotycznych i liryki wokalnej okresu romantyzmu” w wykonaniu osób skupionych przy projekcie Via Musica. Tym razem były to osoby związane ze śpiewem zawodowo jak i amatorzy. Wszyscy pochodzili z okolic Jeleniej Góry, Świdnicy i Wrocławia.

Słuchacze, którzy przybyli do Bukowca nie spodziewali się, że usłyszą tak zróżnicowany repertuar. Nie spodziewali się także, że wykonawcy dysponują pięknymi i mocnymi głosami. Przed publicznością zaprezentowali się: Elżbieta Czerlicka – sopran, Kamila Kusia –sopran, Gabriela Piętka – sopran, Anna Rulkowska –alt, Michał Klementowski – baryton, Józef Markocki – tenor, Artur Rozkoszny – tenor i Grzegorz Sobków – tenor. Śpiewakom akompaniował Artur Rulewski, który także zagrał kilka utworów Fryderyka Chopina.

W nastrój wieczoru wprowadziło widzów wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego a na zakończenie śpiewacy zaprezentowali Rotę.

Ze względu na duże zainteresowanie widzów podobne spotkania będą organizowane w przyszłości. Zatem należy uzbroić się w cierpliwość i obserwować zapowiedzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie żyje Zofia Trojnar

Polska prapremiera “Królowej cateringu” w Teatrze Norwida

ZTA zaprasza w niedzielę

Czytaj również

Przypominamy o niedzielnym poranku rodzinnym  

Paradox wkrótce w JCK

Karnawałowy koncert

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL

Sypią się mandaty

Sanepid ws. glifosatu

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

W muzeum instrumentalnie

Anielska wystawa