Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 28 lipca
im. Aidy, Marceli, Wiktora

Polska: Koncert dla Niepodległej

Poniedziałek, 12 listopada 2018, 12:59
Aktualizacja: 13:02
Autor: Polskie Radio
Święto Niepodległości na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbyło się widowisko słowno–muzyczne wpisujące się w obchody stulecia odzyskania niepodległości.

Przypomniano utwory, które towarzyszyły Legionom Polskim, walczącym na Monte Cassino żołnierzom i cywilom broniącym stolicy w Powstaniu Warszawskim. Nie zabrakło piosenek, które dodawały nadziei walczącym z totalitarną władzą, a także tych, które towarzyszyły chwilom radosnym – na dancingach i w dyskotekach.

Własne aranżacje znanych utworów przygotowali między innymi: Kamil Bednarek, Aleksandra Kurzak, Adam Bałdych, L.U.C., Muniek Staszczyk, Natalia Nykiel, Sebastian Karpiel-Bułecka, Mateusz Ziółko, Jan Pietrzak, Milo Kurtis, Sławek Uniatowski, Natalia Szroeder, Darek Malejonek i Maleo Reggae Rockers. Na scenie zobaczymy też m. in. Marka Piekarczyka, Michała Kowalonka, Andrzeja Lamperta, Olgę Szomańską, Kasię Moś, Stanisławę Celińską, Małą Armię Janosika, Sound’n’Grace, Tulię, zespół Mazowsze, Warszawskie Combo Taneczne, Warszawską Orkiestrę Sentymelntalną i zespół SBB.

Organizatorem był Biuro Programu „Niepodległa”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaprezentowali Polski Ład

Przedszkole w listopadzie

Park Kultury z atrakcjami

Czytaj również

Pamiętają o pomniku

Dobra wróżba dla ruiny?

Żywioł spustoszył gminę

Jak groźny jest wariant delta koronawirusa  

Jan Pospieszalski – Warto Rozmawiać, czy nie warto rozmawiać?  

Formatowanie obywatela – historia edukacji  

Pałac po remoncie. Kiedy otwarcie?

#PolskiŁad  

Rządy PO w praktyce