Zalogowanych: 23

Głogów: Komplet wygranych w Głogowie

Poniedziałek, 13 czerwca 2022, 21:03
Aktualizacja: 21:04
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie odbył się turniej piłki siatkowej z okazji XIX Memoriału Jerzego Najgebauera organizowany przez klub MKS Piast Głogów. Rozegrane zostały mecze mini-piłki siatkowej w dwóch kategoriach wiekowych: dwójek - rocznik 2011 i singielek - rocznik 2012 i zawodniczek młodszych.

Głównym celem turnieju było uczczenie pamięci Jerzego Najgebauera - nauczyciela wychowania fizycznego, trenera i prekursora sportu w Głogowie, wychowawcy wielu pokoleń głogowskich sportowców, współtwórcy sekcji piłki siatkowej w mieście, a także popularyzacja piłki siatkowej w regionie. Dzięki licznym sponsorom zespoły, które zajęły miejsca na podium otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary, koszulki oraz inne prezenty. Pozostałe drużyny wyjechały z dyplomami, a także pamiątkowymi medalami.

W turnieju uczestniczyło szesnaście zespołów w kategorii dwójek i osiemnaście singielek. Janowickie siatkarki spisały się na medal. Dziewczęta rozegrały siedem spotkań i wszystkie wygrały, zdobywając pierwsze miejsce i złote medale. W turnieju uczestniczyły takie zespoły jak: UKPS Lubin, Akademia Siatkówki Iłowa, UKS Komorniki, MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, UMKS Volley Głogów, Lew Legnica, MKS Piast Głogów i nasze siatkarki z UKS-u Sokoliki Janowice Wielkie.

Nasze złotka zagrały w składzie: Daria Górnicka, Anna Górnicka oraz Hanna Łuczak. Trenerem janowickich siatkarek jest Piotr Lesiński.