Zalogowanych: 27

Dziwiszów: Koleżeńskie derby o punkty

Sobota, 28 września 2019, 6:14
Aktualizacja: 6:16
Na boisku w Dziwiszowie naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły Karkonoszy Jelenia Góra. Stawką meczu były punkty w ramach II Ligi Wojewódzkiej Młodzików. Zespół złożony ze starszych zawodników wygrał wyraźnie.

Oba zespoły mają zupełnie inne cele w tym sezonie. Ekipa prowadzona przez Mateusza Durlaka to beniaminek złożony z młodszych roczników, a drużyna Pawła Walczaka to spadkowicz z I ligi wojewódzkiej, do której z pewnością chce wrócić. Przez długi czas drugi zespół biało-niebieskich dzielnie stawiał czoła klubowym kolegom. W pierwszej połowie tylko raz gospodarze wyciągali piłkę z siatki - z rzutu karnego trafienie zaliczył Szachowski. Po zmianie stron worek z golami na dobre rozwiązał się w ostatnich 20 minutach meczu. Na listę strzelców wpisali się: Szopiński, Szywała oraz trzykrotnie Rydlikowski. Dzięki wygranej w zaległym meczu 1. kolejki Karkonosze I awansowały na drugie miejsce w tabeli. W następnej kolejce (28.09, godz. 10:00) Karkonosze II zagrają w Lubaniu z Łużycami, a Karkonosze I czeka wyjazd do Zgorzelca na pojedynek z zamykającą tabelę - Nysą.

Karkonosze II Jelenia Góra - Karkonosze I Jelenia Góra 0:6 (0:1)

Karkonosze II: Wrotecki - M. Romańczuk, Kałwak, Kodzis, Dziedzicki, Rudkowski, Czubocha, Pakosz, Butkowski, Janicki, Stankiewicz, Stasiak, Skórka, Kurowski, Nowak, K. Romańczuk, Grzankowski.
Karkonosze I: Kowalczyk - Antoniewski, Czyż, Szopiński, Szachowski, Szywała, Zemlak, Kraiński, Rydlikowski. Rezerwowi: Fediuk, Kania, Dziobek, Makowski, Kozłowski, Legucki, Czyzio.