Zalogowanych: 27

Piechowice: Kolejny krok po awans

Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 12:04
Aktualizacja: 12:07
Piłkarze piechowickiej Lechii zrobili kolejny krok w drodze po awans do klasy okręgowej. W niedzielnym (2.06) starciu z Kwarcem Pisarzowice podopieczni Marcina Ramskiego zwyciężyli 3:0. Do zakończenie rozgrywek pozostały dwie kolejki, a Lechia ma 4 punkty przewagi nad kowarską Olimpią.

W pierwszej połowie żadnej z ekip nie udało się otworzyć wyniku. Oba zespoły mają o co walczyć - Lechia o awans do okręgówki, a Kwarc o utrzymanie w A-klasie, więc po obu stronach nie brakowało sytuacji bramkowych. Dopiero w 53. minucie Dominik Pietrzykowski uradował miejscowych kibiców strzelając z rzutu karnego na 1:0. Na kolejne trafienia fani Lechii musieli czekać do ostatniego kwadransa - w 79. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Pietrzykowski, a wynik na 3:0 ustalił w 89. minucie Sławomir Sobczak.

W następnej kolejce (9.06) Lechia zagra w Mysłakowicach z Orłem, a Kwarc podejmie Budowlanych Wojcieszów.

Lechia Piechowice - Kwarc Pisarzowice 3:0 (0:0)

Lechia: Śmiech, Morański, Misiura, Pietrzykowski, W. Paradowski (46' S. Sobczak), Palewicz, Najczuk, Myjak, Mackiewicz, Kwiatkowski, Bukat.
Kwarc: M. Duda, R. Zarzycki, Ciszek (60' Krzyżak), K. Zarzycki, D. Zarzycki, Wowk, Migacz, Łukasik (65' Sobieski), Łepski, Hadała, K. Duda.