Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Dolny Śląsk: Kolejne zmagania maturzystów

Czwartek, 5 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:19
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Około 24,5 tysiąca dolnośląskich maturzystów napisze dziś egzamin z języka polskiego. Uczniowie mają do wyboru dwa poziomy trudności. We Wrocławiu egzamin napisze około 8 tysięcy osób. Jutro zdawać będą pisemny język angielski. Niektórzy zdają maturę międzynarodową.

Chemia i język angielski to przedmioty, z których w czwartek test piszą maturzysci zdający maturę miedzynarodową. W V LO we Wrocławiu na taki egzamin zdecydowało się 32 uczniów. Alicja Bulsiewicz, jedna z abiturientek, podchodzi do testów bardzo spokojnie.
Egzamin z chemii to już drugi etap testu z tego przedmiotu. Angielski zdają, ci uczniowie, którzy traktują ten jezyk jako ojczysty. Międzynarodowa matura potrwa 3 tygodnie.
Prawie 3 godziny mają zaś maturzyści na napisanie podstawowego egzaminu z języka polskiego. Na uczniów czekają dwie części - czytanie tekstu ze zrozumieniem i wypracowanie na jeden z dwóch tematów. Maturzyści, którzy zdecydowali sie zdawać jezyk polski także na poziomie rozszerzonym, po przerwie przystąpią do drugiego etapu. Uczniowie będą musieli analizować tekst literacki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty single track

Straż miejska złamała prawo?

Nowa droga przy Grabowej

Miejska atrakcja

Tak nie wolno parkować!

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)

Zajeżdżają trawniki

Dotacji niestety nie starczyło dla wszystkich

Pamięci poległym

Będzie więcej kamer

Nowe linie wspinaczkowe

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant