Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Jelenia Góra: Kolejne oszustwo metodą na policjanta

Czwartek, 21 kwietnia 2022, 12:04
Aktualizacja: 12:05
Autor: 112
Fot. Archiwum
Kolejny raz oszuści dali znać o sobie. Mężczyzna podający się za policjanta wyłudził pieniądze i biżuterię od 77-letniej mieszkanki Jeleniej Góry.

20 kwietnia 2022 roku, policja jeleniogórska otrzymała zgłoszenie w sprawie oszusta podającego się za funkcjonariusza policji. Mężczyzna w ten sposób wyłudził od starszej pani kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz biżuterię. W trakcie rozmowy poinformował ją o tym, że jej syn spowodował wypadek drogowy i aby mógł opuścić budynek policji musi być wpłacona kaucja w wysokości 40 tysięcy złotych. Pokrzywdzona uwierzyła i postąpiła według instrukcji oszusta.

Pamiętajmy! Oszuści wykorzystują zaufanie do instytucji państwowych, podając się za ich pracowników lub funkcjonariuszy. Nie tylko dzwonią do starszych osób, ale również wysyłają smsy z linkami do podejrzanych stron. Dlatego stosujmy w codziennym życiu zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób. Zarówno tych, które do nas telefonują, jak również pukających do naszych drzwi. Sprawdźmy dokładnie, czy na pewno reprezentują instytucję, za którą pracowników się podają. W tym celu możemy zadzwonić do tej instytucji i opowiedzieć o całej sytuacji. W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer i podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności, wtedy trzeba PRZERWAĆ POŁĄCZENIE! Dopiero wówczas należy zadzwonić na numer 112 i przekazać informacje na temat podejrzanego połączenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rudawy na zdjęciach Grzegorza Truchanowicza

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Więcej na ochronę lasów

Czytaj również

Festyn parafialny u Pijarów

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Palił się samochód

Paliły się gałęzie

Plama oleju na drodze

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Interwencja na ul. Kilińskiego

Półkolonie bez nudy

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej