Dolny Śląsk: Kolejna przegrana Sudetów

Wtorek, 20 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 29 grudnia 2005, 22:02
Autor: lukasz
Sudety do Leszna wybrały się w nie najmocniejszym składzie. Zabrakło Macieja Ciesielskiego, który musiał być w tym czasie na uczelni. W dodatku Wojciecha Gniadzika dopadła grypa. W tej sytuacji jeleniogórzanie mieli trudne zadanie.

Przedmeczowe obawy się potwierdziły. W pierwszej kwarcie dali się zaskoczyć gospodarzom. Po 10 minutach było 26:16. Sudety szybko bo już po 4 minutach złapały 5 przewinień i każdy następny faul kończył się rzutami osobistymi dla Polonii. W drugiej kwarcie Sudety odrobiły straty i do przerwy było tylko 36:35 dla Polonii. Jednak trzecia odsłona do złudzenia przypominała pierwszą, niestety wygraną przez Polonię. Ostatnie 10 minut było jedynie formalnością.

Mimo porażki, dobry mecz rozegrał Roman Czopik, zdobywca 16 punktów. W słabszej dyspozycji strzeleckiej był tym razem Piotr Kozyra. Z 8 rzutów za 3 punkty trafił jedynie 2.

<b>Polonia Leszno - Sudety Jelenia Góra 72:59</b> (26:16, 10:19, 19:10, 17:14)

<b>Sudety:</b> Czopik 16, Kozyra 11, Kiciński 9, Miłoń 9, Grygorcewicz 8, Olszewski 4, Rachmiel 2, Adamczyk, Milancej.