Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

Region: Kolej do Wrocławia przyspiesza

Środa, 23 kwietnia 2014, 7:42
Aktualizacja: Czwartek, 24 kwietnia 2014, 7:13
Autor: UM/Angela
Fot. Angela
O sześć minut, czyli do dwóch godzin skrócił się czas przejazdu pociągiem z Jeleniej Góry do Wrocławia. I jest szansa, że z nowym rozkładem jazdy dojedziemy jeszcze szybciej. Na początku 2015 roku mają się pojawić nie tylko nowe pociągi, ale i może rozpocząć się budowa przystanków Szybkiej Kolei Miejskiej.

Na to ostatnie zadanie, będące obietnicą wyborczą prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły, pieniądze mają pochodzić z rozdania środków unijnych dla Aglomeracji Jeleniogórskiej.

- Skrócenie czasu przejazdu pociągów na trasie Jelenia Góra – Wrocław to efekt prac ostatnich trzech lat i rozmów prowadzonych z Ministrem Infrastruktury i Rozwoju Andrzejem Masselem oraz przywożenia go do Jeleniej Góry i pokazywania mu jak wygląda linia kolejowa Wrocław – Jelenia Góra – mówi Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Długo zapowiadana Szybka Kolej Miejska natomiast ma być realizowana z przyznanych Aglomeracji Jeleniogórskiej 10 milionów euro na rozwój kolei.

- Z tych pieniędzy możemy wybudować m.in. dodatkowe przystanki pomiędzy Jelenią Górą, a Piechowicami, w Szklarskiej Porębie i w kierunku Janowic Wielkich – mówi Jerzy Łużniak. – Te pieniądze trafią do nas w pierwszym kwartale 2015 roku i na ich wydanie będziemy mieli czas do 2020 roku – dodaje wiceprezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)

"Strzelec" już otwarty

Puścili ruch bez uzgodnienia

Czytaj również

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Pozimowe porządki

Bez przełomu ws. oczyszczalni ścieków

Wpływ internetu na życie człowieka

Zajeżdżają trawniki

Raport ws. koronawirusa

Zamek czeka na turystów

Nowe tablice MZK

Wandale zniszczyli Park Leśny