Czytających: 11453

Polska: Kolegium wygrywa w Brzegu

Sobota, 15 września 2007, 0:00
Niespodziewane zwycięstwo koszykarek AZS KK na turnieju w Brzegu

Koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra zwyciężyły w rozegranym w Brzegu turnieju towarzyskim. Sukces ten jest tym bardziej niespodziewany że podopieczne trenera Rafała Sroki borykają się z poważnymi kłopotami kadrowymi i na imprezie wystąpiły w zaledwie siedmioosobowym składzie. Najlepszą zawodniczką AZS jak i całych zawodów była Natalia Małaszewska. Na wyróżnienie zasługuje także gra Joanny Dłutowskiej

W pierwszym meczu drugiego dnia zawodów AZS KK pokonał Cukierki Odrę Brzeg 65:61 i tym samym zapewniły sobie triumf w całej imprezie. Przez trzy pierwsze kwarty pojedynek toczył się przy stałej 5 - 10 punktowej przewadze jeleniogórzanek. Dopiero w IV kwarcie niesione dopingiem swoich kibiców koszykarki Cukierków wyszły na prowadzenie 54:52. Riposta jeleniogórzanek była jednak natychmiastowa. AZS KK zdobył z rzędu 6 oczek i odzyskał inicjatywę. Wygraną przypieczętowała J. Dłutowska skutecznie egzekwując w końcówce rzuty wolne.

W meczu z Kadusem, który nie miał już znaczenia dla losów wygranej w turnieju trener R. Sroka wyraźnie oszczędzał swoje najlepsze zawodniczki. Spotkanie to jeleniogórski szkoleniowiec potraktował typowo szkoleniowo i dał pograć Beacie Andrzejczak i Agnieszce Balsam. Głównie dlatego mecz zakończył się wygraną bydgoszczanek 52:45.

<b>AZS KK - Cukierki Brzeg 65:61 (20:15, 20:16, 10:15, 15:15)</b>
<b>AZS KK:</b> Małaszewska 28, Dłutowska 14, Kret 12, Balsam 5, Wójcik 4, Arodź 2.

<b>AZS KK - Kadus Bydgoszcz 45: 52 (12:16, 11:9, 12:18, 10:9)</b>
<b>AZS KK:</b> Małaszewska 20, Dłutowska 10, Arodź 7, Kret 6, Wójcik 2, Balsam, Andrzejczak.