Chojnów: Kolarze przełajowi rywalizowali w Chojnowie

Wtorek, 16 marca 2010, 13:25
Aktualizacja: Czwartek, 18 marca 2010, 12:37
Autor: arec
W ubiegłą niedzielę w ramach I Pucharu Piastów Śląskich odbyły się Zawody w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Burmistrza Chojnowa.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja zawodów w ramach Pucharu Piastów Śląskich odbyła się przed tygodniem na Wzgórzu Kościuszki w Jeleniej Górze. Druga edycja została rozegrana w ostatnią niedzielę w Chojnowie.

W kategorii elita zwyciężył Piotr Kurczab z klubu KTM Racine Team Złoty Stok, który przed tygodniem był drugi. Zawodnicy ze Złotego Stoku zdominowali rywalizację w tej kategorii. Drugi był Bartosz Łysak, a trzeci Rafał Alchimowicz z tego samego klubu. Rafał Ignaczak z Jeleniej Góry uplasował się na miejscu dziesiątym.

Masters 5: Józef Misiak – Miękinia

Po dwóch edycjach w rywalizacji klubowej prowadzi LKKS Górnik Wałbrzych Stare Bogaczowice, który ma na swoim koncie 189 punktów. Drugi jest KS KTM Racing Team Złoty Stok z dorobkiem 117 punktów. Trzecie miejsce zajmuje KKW JAMA Wałbrzych z 92 punktami.

Finał kolarskich przełajów w ramach Pucharu Piastów Śląskich odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 marca w Jeleniej Górze. Wówczas na Wzgórzu Kościuszki zostaną rozegrane zawody o Puchar Prezydenta Miasta. Zapisy w biurze zawodów, które będzie się znajdować na Auto Camping Park, rozpoczną się o godzinie 9.00 i potrwają do 10.30. Zawodnicy wystartują o 11.00.

Zawody Pucharu Piastów Śląskich organizuje Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko-Narciarskie oraz klub kolarski UKS Oriens Chojnów.