Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 29 listopada
im. Błażeja, Saturnina

Region: Kłusownicy zatrzymani

Piątek, 15 października 2021, 8:00
Autor: WAC
Fot. policja
Zarzut nielegalnego połowu ryb usłyszało czterech mężczyzn zatrzymanych przez funkcjonariuszy z komisariatu policji w Leśnej. Kłusownicy ustawili w pobliżu przepustu awaryjnego przy koronie Zapory Złotnickiej drygawicę, czyli sieć rybacką służącą do całorocznego połowu ryb.

Podczas połowu ryb w Zbiorniku Złotnickim wędkarze zauważyli wyłaniającą się z wody sieć. O swoich spostrzeżeniach natychmiast powiadomili lubańską społeczną straż rybacką, a ta policję. Mundurowi potwierdzili, że pomiędzy betonowym murkiem, a skałą na brzegu jeziora rozstawiona została 20-metrowa drygawica. Podczas wyciągania jej z wody funkcjonariusze zobaczyli 40-centymetrowego żywego okonia, który był w tę sieć zaplątany. Ryba wróciła do wody.

W wyniku przeprowadzonych w sprawie czynności, mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 42 lat. Byli to mieszkańcy powiatu karkonoskiego oraz obywatel Ukrainy. Podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu. Za kłusownictwo ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gdy ćwiczył, trener okradł mu mieszkanie

Kolejne dzikie wysypisko w Maciejowej

Wypadek na A4

Czytaj również

Dzielnicowy u dzieci

MPGK odśnieża

Dachowanie audi

List otwarty w sprawie podwyżki abonamentu

Ponad 11 tysięcy porcji narkotyków nie trafi na rynek

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Drugstop w szkole

Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o paserstwo

Dym w kamienicy