Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Jelenia Góra: Klucz do miasta w rękach seniorów

Niedziela, 3 października 2021, 9:21
Aktualizacja: 9:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (2.10) wystartowała X edycja Senioraliów, którą tradycyjnie rozpoczął barwny i radosny korowód uczestników Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów. Symboliczny klucz do miasta przekazał seniorom prezydent Jeleniej Góry.
Obchodzimy skromny jubileusz - zgłosiło się rekordowo ponad 40 zespołów. Ciekawostką jest, że przyjechał też do nas zespół Bryza z Międzyzdrojów, czyli miasta partnerskiego Jeleniej Góry - powiedział Stanisław Dziedzic, przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze.

W części konkursowej przeglądu biorą udział zespoły seniorów z Dolnego Śląska, a przesłuchania odbywają się w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej. Ponadto kapele występują również na Placu Ratuszowym.

Celem Senioraliów jest pokazanie działalności artystycznej wśród seniorów - podkreślił S. Dziedzic, który obiecał prezydentowi, że zwróci miasto w stanie niepogorszonym.

Podczas uroczystego rozpoczęcia imprezy wręczono też nagrodę w konkursie, który miał miejsce podczas pikniku miejskiego. Burmistrz Międzyzdrojów przekazał zwyciężczyni voucher na weekend w naszym mieście partnerskim, a prezydent - parawan Jeleniej Góry.

Wyniki przeglądu poznamy podczas Akademii zaplanowanej na 7 października w Filharmonii Dolnośląskiej, a zwieńczeniem Senioraliów będzie Bal Seniora - 10 października w Hotelu Mercure.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa modernizacja wysypiska

Zmiana zasad odwiedzin w jeleniogórskim szpitalu

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Czytaj również

Święto Niepodległości w Jeleniej Górze

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Mikołaj w autobusie MZK

Jarmark Mikołajowy na Zabobrzu

Muzeum z kluczem sukcesu

Ciastka dla obrońców granicy

Podwyżki podatków lokalnych

Podwyżki dla starosty i radnych

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy