Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 9408

I-liga koszykarzy: Klęska w Radomiu, koszykarze Sudetów kończą pierwszą rundę wysoką porażką

Czwartek, 15 grudnia 2011, 2:38
Aktualizacja: 2:39
Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek koszykarskiej I–ligi Sudety Jelenia Góra zostały rozbite przez Rosę Radom 44:79. Nasz bilans to dwa zwycięstwa i dwanaście porażek, jedno jest pewne – jeśli chcemy, żeby nasze występy na zapleczu Tauron Basket Ligi nie były tylko roczną przygodą, to gra jeleniogórzan w rundzie rewanżowej musi wyglądać zdecydowanie lepiej.

Przebieg pierwszej kwarty nie zwiastował aż takiej klęski Sudetów. Skuteczność akcji ofensywnych obu zespołów w tym fragmencie gry „nie powalała na kolana”, a po 10 minutach jeleniogórzanie prowadzili 14:12. W drugiej odsłonie do głosu coraz wyraźniej zaczęli dochodzić gospodarze, którzy wygrywając 27:15 schodzili na przerwę z przewagą wynoszącą 10 „oczek”. Decydująca dla losów meczu okazała się trzecia ćwiartka, w której udało nam się rzucić zaledwie 5 punktów, podczas gdy rywale dopisali do swojego dorobku 20 „oczek”. Czwarta kwarta to już gra o przysłowiową „pietruszkę” – przeciwnicy wygrywając ją 20:10 zwyciężyli w całym meczu 79:44.

Rosa Radom – Sudety Jelenia Góra 79:44 (12:14, 27:15, 20:5, 20:10)

Rosa: Nikiel (16), Donigiewicz (12), Kitzinger (11), Wiekiera (9), Zalewski (9), Pisarczyk (8), Podkowiński (6), Cetnar (3), Radke (3), Kardaś (2), Kapturski, Piros

Sudety: Bukowiecki (13), Niesobski (13), Kozak (5), Wilusz (5), Minciel (5), Maryniewski (2), Ostrowski (1), Kołtun, Taraszkiewicz