Jelenia Góra: KK AZS nie przyniosło wstydu w starciu z INEĄ Poznań

Sobota, 24 listopada 2007, 21:40
Aktualizacja: 21:50
Autor: Łukasz Stawski
Taktyka trenerskiego duetu Eugeniusza i Rafała Sroków ni e przyniosła AZS KK wygranej z INEĄ Poznań
Nie było pogromu w meczu IX kolejki PLKK pomiędzy AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra, a AZS INEA Poznań. Jeleniogórzanki dzięki bardzo ambitnej postawie, zwłaszcza w IV kwarcie uległy faworyzowanym i dysponującemu dużo lepszym składem AZS INEA Poznań tylko 58:72. W barwach gości kilkuminutowy występ zaliczyła jeleniogórzanka Małgorzata Myćka.

Spotkanie rozpoczęło się o dziwo od kilku punktowego prowadzenia jeleniogórzanek, które po 3 minutach gry wygrywały nawet 9:0. Poznanianki wyraźnie zlekceważyły swoje rywalki, notując w tym okresie serię strat i prezentując słabą skuteczność rzutową. Pierwsze 10 minut KK wygrało 17:16.

Ostatni remis w tym meczu notowano w 13 min., kiedy to stan meczu na po 20 ustaliła celną "trójką" Joanna Dłutowska. Od tego momentu goście wzięli się do roboty i po serii celnych rzutów trzypunktowych Małgorzaty Myćki ( w drugiej kwarcie zdobyła wszystkie swoje dziewięć punktów w meczu), Weroniki Idczak i Joanny Pamuły wygrywały już w 18 min. 38:24. Gospodynie nie radziły sobie w tym okresie z obroną gości, momentami odbijając się jak od ściany od pilnujących je poznanianek. Bezradność jeleniogórzanek była jeszcze wyraźniejsza w trzeciej kwarcie, która zaczęła się od prowadzenia gości 10:0. W kolejnych minutach tej odsłony było niewiele lepiej i ta część gry zakończyła sie porażką naszych koszykarek 6:16. Po trzech kwartach ekipa ze stolicy Wielkopolski prowadziła 34:58.

W ostatnich 10 minutach trener gości wypuścił na parkiet głównie zawodniczki rezerwowe, co skwapliwie wykorzystały jeleniogórzanki szybko odrabiając część strat. Klasą dla siebie była w tym okresie Natalia Małaszewska seryjnie zdobywająca kolejne punkty. W 36 min. po rzucie za trzy punkty Agnieszki Kret było już tylko 53:64 dla gości, a tą część kwarty AZS KK wygrał aż 19:6. W tym momencie na parkiecie pojawiły się jednak podstawowe koszykarki INEI i marzenia jeleniogórzanek o dramatycznej końcówce prysły niczym bańka mydlana. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gości 58:72, co należy uznać za dobry wynik zważywszy na znane jeleniogórskim kibicom problemy akademickiej drużyny.

Wynik innego sobotniego pojedynku: MUKS Poznań – Wisła Kraków 67:87. Pozostałe spotkania tej kolejki PLKK odbędą się w niedzielę.

AZS KK – AZS INEA Poznań 58:72 (17:16, 11:26, 6:16, 24:14)
AZS KK: Małaszewska 24, Kret 10, Arodź 8, Wójcik 6, Balsam 5, Dłutowska 3, Sojka 2.