Zalogowanych: 21

Jelenia Góra: Kibice: "Wy nasze barwy hańbicie..."

Niedziela, 5 czerwca 2022, 9:53
Aktualizacja: 9:58
Piłkarze Karkonoszy praktycznie stracili nadzieję na utrzymanie w III lidze. W sobotnim starciu z rezerwami Zagłębia Lubin emocji nie brakowało, ale to goście zdobyli komplet punktów. Pod koniec pierwszej połowy mecz został przerwany z powodu zachowania kibiców. Po spotkaniu, piłkarze oddali koszulki fanatykom biało-niebieskich.

Napięcie między kibicami a piłkarzami i zarządem klubu rośnie. Fani biało-niebieskich są sfrustrowani postawą piłkarzy, którzy w najważniejszych momentach zawodzą. Jednoroczna przygoda z III ligą praktycznie staje się faktem.

Sobotnia konfrontacja z rezerwami Zagłębia Lubin rozpoczęła się po myśli gości - w 11. minucie Jakub Sypek otworzył wynik spotkania. Sporo emocji było pod koniec pierwszej połowy, kiedy to kibice zaczęli rzucać petardy hukowe w pobliże sędziego asystenta. Ogłuszony arbiter wbiegł na boisko, a sędzia główny przerwał mecz, nakazując zawodnikom zejście do szatni. Należy zaznaczyć, że sytuacja miała miejsce, gdy goście stanęli przed szansą na podwyższenie prowadzenia z rzutu karnego - wykorzystał ją Kacper Zając. Dopiero po ok. 10 minutach zawodnicy i sędziowie wznowili spotkanie.

Po zmianie stron biało-niebiescy dawali nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Najpierw w koszmarny sposób (nie po raz pierwszy) rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Niemienionek - praktycznie podając piłkę bramkarzowi Zagłębia, jednak w 53. minucie gola kontaktowego zdobył Mateusz Czerwiński. Zwycięzca tegorocznych rozgrywek III ligi (na kilka kolejek przed końcem rozgrywek Zagłębie II zapewniło sobie awans) szybko zareagował i w 61. minucie Wojciech Szafranek podwyższył na 1:3. Więcej goli w tym meczu nie padło.

W trakcie spotkania kibice śpiewali m.in., że piłkarze hańbią barwy biało-niebieskie - w efekcie, zawodnicy po meczu oddali fanatykom koszulki meczowe. Do rozegrania pozostały 2 kolejki - jeleniogórzanie zagrają w Bielsku-Białej z Rekordem, a zakończą sezon u siebie z Lechią Zielona Góra. Do Warty Gorzów Wielkopolski nasz zespół traci 6 punktów i ma znacznie gorszy bilans bramkowy. W bezpośredniej rywalizacji Karkonosze wygrały z Wartą 4:1 i przegrały 3:5.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - Zagłębie II Lubin 1:3 (0:2)

Karkonosze: Fościak – Toure (46’ Gil), Sutor (67’ Kurianowicz), Kulchawy, Kocot (79’ Galas), Czerwiński, Bębenek (58’ Dąbrowski), Siudak (67’ Wawrzyniak), Niemienionek, Dryja, Szczudliński.
Zagłębie: Radziński – Sypek, Zając (58’ Kruszelnicki), Sobczak (67’ Hanc), Rogalski, Dzidek (76’ Siga), Karasiński, Szafranek (67’ Laskowski), Więcek, Borkowski (67’ Chmarek), Bogacz.