Czytających: 9548

Jelenia Góra: Kibice IKS–u nie zobaczyli zwycięstwa

Niedziela, 18 marca 2018, 11:10
Aktualizacja: 11:12
Siatkarki Integracyjnego Klubu Sportowego Jelenia Góra nie zdołały sprawić niespodzianki w ostatnim spotkaniu przed własną publicznością, sezonu 2017/2018 III ligi. Podopieczne Jerzego Sarny w dwóch pierwszych setach zaprezentowały się przyzwoicie, ale ekipa z Nowej Soli wygrała cały mecz 3:0.

Przedostatni w ligowej tabeli IKS zmierzył się w hali Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” z piątym – Aresem Nowa Sól. Pierwsza partia toczyła się pod lekkie dyktando gości, ale jeleniogórzanki ambitnie walczyły o każdy punkt. Ostatecznie przegrały do 17, a w drugiej odsłonie dłużej potrafiły nawiązywać wyrównaną walkę. W końcówce seta przyjezdne ponownie zaznaczyły swoją przewagę i wygrały do 18. W trzecim secie gra IKS-u kompletnie posypała się i drużyna z lubuskiego oddała im tylko 9 małych punktów. Tym samym IKS przegrał z Aresem 0:3, a w ostatniej kolejce zagra we Wrocławiu z KS AZS AWF Piko Sport, który zajmuje czwarte miejsce w ostatniej klasie rozgrywkowej siatkarek.

IKS ma na swoim koncie 4 punkty - w Lubinie przegrał 2:3, za co otrzymał jeden punkt, a w rewanżu z tą samą ekipą zwyciężył walkowerem, bowiem UKPS wycofał się z rozgrywek. Tym samym wierni kibice jeleniogórskich siatkarek nie zobaczyli jeszcze zwycięstwa swojej ekipy na własne oczy.

IKS Jelenia Góra - UKS Ares Nowa Sól 0:3 (17:25, 18:25, 9:25)