Jelenia Góra: Kayak pierwszym liderem rozgrywek JLNBA

Poniedziałek, 26 listopada 2018, 23:00
Aktualizacja: 23:04
Rozpoczęły się rozgrywki Jeleniogórskiej Ligi Najlepszego Basketu Amatorskiego. Za nami pierwsze spotkania w sezonie 2019, w którym do rozgrywek przystąpiło osiem zespołów.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu wystąpili koszykarze z AŚ Amator oraz wzmocniony graczami Axyo.pl - Znicz Team. Mecz był niezwykle wyrównany. Dość powiedzieć, że prowadzenie zmieniało się aż sześć razy. Po znakomitym początku AŚ Amator prowadził 8:0, później jednak powoli do głosu zaczęli dochodzić goście. Po 20 minutach na tablicy świetlnej przewaga AŚ Amator wynosiła tylko 3 punkty (19:16). Trzecia kwarta to gra „kosz za kosz”, jednak to zawodnicy Znicza rzucili o 4 punkty więcej i to oni po 30 minutach minimalnie prowadzili (28:27). Na 5 minut przed końcem meczu notowaliśmy kolejny remis (32:32). Wojnę nerwów lepiej wytrzymali zawodnicy Znicza i to oni ostatecznie zwyciężyli 37:34.

W drugim meczu zmierzyli się ze sobą zawodnicy Matadors i Kosmicznych Świń ze Złotoryi. Pomimo początkowych kłopotów doświadczenie Matadorsów wzięło w tym meczu górę. Konsekwentna gra oraz błędy rywali pozwoliły na stopniowe budowanie przewagi. Do przerwy wynosiła ona 9 punktów (23:14). Na 3 minuty przed końcem starcia Matadorsi osiągnęli najwyższą przewagę, która wynosiła 16 punktów (40:24). Ostatecznie Matadors pokonali Kosmiczne Świnie 43:31.

Kolejny mecz to starcie pomiędzy Kayak Koszykarze a Są Gorszymi. Debiutujące w lidze Kayaki pokazały, że niełatwo będzie ich pokonać. Warto wspomnieć, że wszyscy zawodnicy Kayaków urodzili się w roku 2000. Pierwsze 15 minut spotkania debiutanci zagrali bardzo dobrze. Są Gorsi nie mogli sobie poradzić z szybką grą rywali oraz agresywnym kryciem. W końcówce drugiej kwarty Są Gorsi odrobili jednak część strat i w ciągu 5 minut doprowadzili wynik ze stanu 13:20 do 18:21. Trzecia kwarta należała do ekipy Są Gorsi, którzy wygrali ją 10:5, co pozwoliło im objąć prowadzenie 28:26. Czwarta odsłona pokazała jednak lepsze przygotowanie fizyczne Kayaka. Szybkie kontry dały im wygraną w kwarcie 13:4 oraz w całym meczu 39:32. Warto wspomnieć w tym miejscu o licznej grupie kibiców (a zwłaszcza kibicek), którzy przez cały mecz gorąco dopingowały debiutantów.

W ostatnim meczu zagrały Dzikie Knury z broniącym mistrzowskiego tytułu Spark Teamem. Zawodnicy Sparka już od początku narzucili swoje warunki. Co zaskakujące słynące ze znakomitej gry na deskach Dzikie Knury akurat w tym elemencie poniosły niesamowitą klęskę. Zbiórki przegrane w stosunku 26:58 nie wymagają komentarza. Już do przerwy Spark Team prowadził 29:14. W drugiej połowie różnica stale rosła by na koniec meczu wynieść 28 punktów (56:28).

8. Dzikie Knury

Następna kolejka - 01.12.2018 (wszystkie mecze hala SP 10 ul. Morcinka 31 w Jeleniej Górze):
14:30: AŚ Amator – Spark Team
15:40: Kosmiczne Świnie – Dzikie Knury
16:50: Kayak Koszykarze – Matadors
18:00: Są Gorsi – Znicz Team