Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Karpacz: Karpacz kusi światełkami

Środa, 8 grudnia 2021, 7:00
Autor: WAC
Fot. UM Karpacz
Śnieg stanowi piękną oprawę dla świątecznych iluminacji, które można już podziwiać w Karpaczu.

Jak co roku w okresie zimowym miasto pod Śnieżką rozświetlają setki dekoracji latarniowych oraz dekoracje przestrzenne umiejscowione na skwerach i w parkach. Łącznie będzie to ponad 400 tysięcy energooszczędnych ledowych punktów świetlnych, w których dominować będzie złota kolorystyka oraz połączenie ciepłego i zimnego światła.

Głównymi elementami iluminacji jest tradycyjna 10-metrowa choinka, do złudzenia przypominająca żywy świerk, która wzorem lat ubiegłych stanie na Skwerze Zdobywców przed urzędem miejskim oraz świetlny napis Karpacz, który tym razem znalazł się w Parku przy Lipie Sądowej. Zmiana lokalizacji napisu na łatwiej dostępną jest ukłonem w kierunku turystów i mieszkańców kurortu, którzy chętnie robią sobie przy nim pamiątkowe fotografie. Napis z charakterystyczną literą „A" nawiązującą do logo miasta, liczy ponad 13 metrów, a wypełnia go blisko 10 tys. świateł.

Przechadzając się po zmroku po Karpaczu, warto zajrzeć do parku przy Zaporze na Łomnicy, gdzie pojawiły się dwie świetlne bramy w kształcie 4-metrowych gwiazd - informuje Magdalena Drewnicka z referatu promocji i rozwoju Urzędu Miasta w Karpaczu. - Stąd spacerem można zejść do parku przy ulicy Mickiewicza, gdzie czeka bajkowa karuzela z saniami. Jak przystało na górski kurort, pojawiły się też górskie zwierzęta: wilk, jeleń i niedźwiedź, które w tym roku stanęły obok Odsłonięcia Hornfelsów przy ul. Obrońców Pokoju. Na wszystkich grzecznych czeka też prezent w parku przy ul. Nadrzecznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sekundniki wyłączone dla płynności ruchu

Zarzuty dla dwóch księży

Synoptycy: opady śniegu

Czytaj również

Udaremnione nielegalne przekroczenie granicy

Karkonoski „samobój”

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL

Sypią się mandaty

Swastyki w Parku Zdrojowym

Nowe ekrany na A4

Sanepid ws. glifosatu

Międzynarodowy Dzień Edukacji

Serce WOŚP już na rondzie