Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 października
im. Szymona, Tadeusza

Jelenia Góra: Karolina Czarnecka dla Jelonki.com

Piątek, 30 kwietnia 2021, 11:38
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński (archiwum)
Za nami otwarcie XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA, w którym wystąpiła Karolina Czarnecka. Przed występem przeprowadziliśmy wywiad z artystką pochodzącą z Białegostoku.

Od ponad roku mamy nietypowe warunki. Jak się odnajdujesz w pandemicznej rzeczywistości - koncertach online?

Ciekawe jest to, że przyjechaliśmy z Warszawy do Jeleniej Góry, żeby zagrać koncert online. Bardzo się cieszę, że mogłam z muzykami, muzyczkami i ekipą wsiąść do busa - po raz pierwszy od długiego czasu na koncert. Mam dużo ekscytacji, wdzięczności, ale z drugiej strony formuła online jest trudna - dla widzów i artystów. Wymaga ona czegoś innego - myślę, że ludzie się tym zmęczyli, więc będąc po drugiej stronie kamery czujemy, że każde show musi być inne.

Są już sygnały, że powoli uda się wrócić do koncertów z publicznością.

To, co na koncercie jest ważne i ma dla mnie największą wartość, to właśnie spotkanie, energia, chemia. Bez zwrotu energii od publiczności jest zupełnie inaczej i ciekawi mnie, jaki to ślad pozostawi na muzyce, artystach i branży artystycznej.

Otwierasz Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA - warto tu wspomnieć, że jesteś absolwentką Akademii Teatralnej, masz dyplom Wydziału Lalkarskiego. Ten festiwal, to wydarzenie, na którym tym bardziej powinnaś wystąpić.

Tak, też to czuję. Podoba mi się tegoroczne hasło "Razem: Dokąd?"

Teatr jest Ci nadal bliski?

Jest mi bardzo bliski. Po szkole trafiłam do grupy teatralnej "Pożar w Burdelu" i bardzo dużo premier zrealizowaliśmy. Aczkolwiek muzyka we mnie wyzwala coś innego, coś innego budzi, więc to dla mnie dwie różne bramki.

Lubisz też chodzić po górach. Może czas zwiedzić Karkonosze?

Nie wiem, czy będziemy mieli na to czas, ale na pewno zrobię tu rundkę, ponieważ przyjechała tu artystka Ola Ozimek, która jest projektantką mody i zjechała do Jeleniej Góry, więc ją odwiedzę. Wiem, że ma tutaj wieżę, którą adaptuje i będą tam wydarzenia kulturalne. Na pewno mnie oprowadzi po Jeleniej Górze.

Co zaprezentujesz podczas występu?

Głównie będą to piosenki z mojej ostatniej płyty, bo covid wdarł się w środek mojej trasy koncertowej. Zagram też parę numerów z Solarium i z EP-ki.

Dziękuję za rozmowę.

Z Karoliną Czarnecką rozmawiał Przemek Kaczałko.

Koncert można obejrzeć na stronie Jeleniogórskiego Centrum Kultury na Facebooku. Harmonogram kolejnych wydarzeń w ramach festiwalu dostępny na stronie jck.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Naturalnie dla włosów

Co dalej z punktem krwiodawstwa?

Trwa modernizacja wysypiska

Czytaj również

Wzorowa młodzież

Dni Muzyki Papieskiej

MdW: Gdzie są polskie flagi na jeleniogórskim ratuszu?

Szlaki sporo kosztują

Niemal 100 milionów dla regionu

Uroczyste złote gody

Dziki coraz bardziej uciążliwe