Zalogowanych: 9

IV-liga piłkarska: Karkonosze z kompletem porażek na Lubańskiej

Sobota, 7 kwietnia 2012, 18:37
Aktualizacja: Niedziela, 8 kwietnia 2012, 20:42
Podopieczni Artura Milewskiego nadal nie odczarowali stadionu przy ul. Lubańskiej, na którym rozegrali już trzeci mecz w tym sezonie. Tym razem lepsi okazali się gracze Orkana Szczedrzykowice, z którymi biało–niebiescy przegrali 1:2.

W sobotę, 7 kwietnia piłkarze Karkonoszy ponieśli trzecią z rzędu porażkę w roli gospodarza. Zaczęło się od przegranej z rezerwami Miedzi (pod koniec ubiegłego roku) 1:3, przed dwoma tygodniami ze Ślęzą Wrocław również 1:3, a w "Wielką Sobotę" z Orkanem Szczedrzykowice 1:2. Ekipa spod Legnicy (gmina Prochowice) bardzo dobrze weszła w mecz. Już w 1. minucie niespodziewanie piłkę do bramki gospodarzy skierował Kaczmarek, który zapewne chciał dośrodkować ze skrzydła, ale szczęśliwie dla gości wyszedł z tego strzał. W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje okazje na zmianę rezultatu, ale groźniej atakowali przyjezdni. Dwukrotnie przed strzałem Kaczmarka biało-niebieskich uratowała poprzeczka. W 40. minucie prowadzenie swojego zespołu podwyższył grający trener Malawski, który wygrał pojedynek główkowy z obrońcami Karkonoszy.

Po zmianie stron miejscowi próbowali zmienić niekorzystny rezultat narażając się na groźne kontry, ale dopiero w 77. minucie Kowalski, który chwilę wcześniej zmienił Malinowskiego strzelił gola kontaktowego dającego nadzieję na wyrównanie. W końcówce meczu Bijan strzałem głową trafił w słupek, ale na więcej nie starczyło czasu.

W następnej kolejce (14/15.04) Karkonosze zagrają w Zawidowie z Piastem, a na "własny" stadion wrócą tydzień później na pojedynek z Sokołem Wielka Lipa.

Karkonosze Jelenia Góra – Orkan Szczedrzykowice 1:2 (0:2)