Zalogowanych: 9

Złotoryja: Karkonosze wykorzystały okazję!

Środa, 19 maja 2021, 20:42
Aktualizacja: 20:45
W 27. kolejce rezerwy Chrobrego Głogów przegrały w Rudnej, co wykorzystali biało-niebiescy. W spotkaniu rozegramy w Złotoryi, Karkonosze wygrały 3:1 i zrównały się punktami z liderem.

W minioną sobotę Karkonosze pokonały u siebie Spartę Rudna 4:1, a dzisiaj (19.05) z tym samym zespołem przyszło się zmierzyć liderowi. W meczu rozpoczętym godzinę wcześniej, Sparta prowadziła już 2:0, a ostatecznie wygrała 2:1. Pojedynek w Złotoryi nie rozpoczął się po myśli jeleniogórzan, bowiem w 21. minucie prowadzenie Górnikowi dał Jakub Tycel. Wyrównanie przyszło w 37. minucie, kiedy to drogę do bramki znalazł Mateusz Czerwiński. Po zmianie stron podopieczni Ołeksandra Szeweluchina potwierdzili wyższość nad rywalem - w 62. minucie na 1:2 strzelił Kamil Młodziński, a w 70. minucie po samobójczym trafieniu Marcina Franczaka było 1:3 i takim rezultatem mecz się zakończył.

Dzięki takim wynikom w 27. kolejce wiara w wygranie grupy zachodniej wróciła do Jeleniej Góry. Karkonosze i Chrobry II Głogów mają po 58 punktów, a za nimi z 10-punktową stratą Sparta Rudna. W następnej kolejce (22.05) rezerwy Chrobrego podejmą ekipę ze Złotoryi, a Karkonosze podejmą Orkana Szczedrzykowice (23.05, godz. 17:00).

Górnik Złotoryja - Karkonosze Jelenia Góra 1:3 (1:1)

Górnik: Piotrowski - Nowosielski (84' Kobza), Dudzic, Poparda (76' J. Franczak), Baszczak, Tycel, Tupaj, Olewnik, M. Franczak, Kaśczyszyn (70' Czaja), Trojniarz.
Karkonosze: Fościak - Niemienionek, Lekszycki (55' Poszelężny), Czerwiński, Wawrzyniak (86' Firlej), Sutor, Młodziński (63' Siudak), Kocot, Giziński (74' Gargas), Bębenek, Denis (63' Kulchawy).