Czytających: 11120

Lwówek Śląski: Karkonosze wygrały z Czarnymi

Środa, 8 kwietnia 2015, 19:50
Aktualizacja: Czwartek, 9 kwietnia 2015, 7:58
W ostatnim spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra biało–niebiescy wygrali na wyjeździe z Czarnymi Lwówek Śląski 3:0. W półfinale na jeleniogórzan czeka już Olimpia Kowary.

Środowa wyprawa do Lwówka Śląskiego była pierwszą od przeszło dwóch tygodni okazją piłkarzy Karkonoszy na rozegranie normalnego meczu, bowiem ich dwa ostatnie spotkania ligowe zostały przełożone (z Foto-Higieną Gać i Stilonem Gorzów Wlkp.). Spotkanie z reprezentującą okręgówkę ekipą Czarnych było dobrym przetarciem przed kolejnymi zmaganiami w III-lidze oraz decydującymi spotkaniami w Pucharze Polski. Już przed przerwą jeleniogórzanie dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Wynik otworzył strzałem głową Marcin Pacan, któremu asystował Tobiasz Kuźniewski. Kilkanaście minut później było już 0:2, a na autorek gola był Kamil Mielnik. Po zmianie stron dobrą zmianę dał Łukasz Kowalski i w jednej z akcji był faulowany w polu karnym, co na gola w 65. minucie zamienił Marcin Pacan. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po tym jak drugą żółta kartkę ujrzał Radosław Sareło (76'), ale nie miało to wpływu na obraz gry, ani tym bardziej wynik. Ostatecznie Czarni ulegli Karkonoszom 0:3.

Czarni Lwówek Śląski - Karkonosze Jelenia Góra 0:3 (0:2)
Gole: 0:1 Pacan 18', 0:2 Mielnik 29', 0:3 Pacan 65' (karny).

W półfinałach zmierzą się: Olimpia Kowary z Karkonoszami Jelenia Góra oraz Woskar Szklarska Poręba z Włókniarzem Mirsk. Mecze zaplanowano na środę, 15 kwietnia o godz. 17:00. Finał - 20 maja na stadionie miejskim przy ul. Złotniczej 12 w Jeleniej Górze.