Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Region: Karkonosze w świąteczny weekend

Sobota, 19 kwietnia 2014, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: visitkarkonosze.com
Świąteczny weekend to dobra okazja do wycieczek w pasma górskie regionu karkonoskiego. W schroniskach nie brakuje wolnych miejsc, można więc zaplanować dłuższe trasy z noclegami. W wyższych partiach gór panują jednak warunki zimowe. Kilka szlaków pozostaje zamkniętych.

- Na wysokości powyżej tysiąca metrów nad poziomem morza jest biało, ślisko, szlaki w niektórych miejscach są oblodzone – mówi naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR Olaf Grębowicz. - Grubość pokrywy śnieżnej dochodzi do 20 centymetrów, większa jest w zaspach. Ostrzegamy turystów przed podchodzeniem do krawędzi kotłów polodowcowych. W tych miejscach może być niebezpiecznie.

Planując wycieczki w Karkonosze, warto wziąć pod uwagę, że z powodu warunków zimowych kilka popularnych szlaków jest zamkniętych. Są to, między innymi, szlak przez Kocioł Łomniczki powyżej Karpacza, Droga Jubileuszowa na Śnieżkę, niebieski z Przełęcz Okraj przez Kowarski Grzbiet na Sowią Przełęcz oraz zielony z Polany Bronka Czecha do czerwonego na głównym grzbiecie Karkonoszy.

Nie ma takich problemów w innych pasmach w regionie karkonoskim: Rudawach Janowickich, Górach Kaczawskich i Górach Izerskich. Tam wszystkie szlaki są otwarte.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Wkrótce badanie dzieci na zawartość glifosatu

Nowe muzeum w Kowarach nie tylko dla piwoszy

Czytaj również

KPSW w trosce o przyrodę

Straż miejska złamała prawo?

Będzie na zabezpieczenie wieży w Miłkowie?

Jest kolejne serce

Rozpoczął się proces

Nielegalna spalarnia?

Sprzątanie Ochotnicy

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Nie żyje Jerzy Sauer