Czytających: 11696

I-liga koszykarek: Karkonosze pozostają w grze

Środa, 23 lutego 2011, 23:33
Aktualizacja: Piątek, 25 lutego 2011, 15:39
W środowy wieczór w Jeleniej Górze do walki o ligowy byt stanęły ekipy Finepharmu Karkonoszy oraz AZS–u II PWSZ Gorzów Wlkp. Po stojącym na słabym poziomie technicznym, lecz niezwykle dramatycznym spotkaniu, gospodynie zwyciężyły 52:50 i nadal liczą się w walce o utrzymanie.

Początek spotkania w wykonaniu jeleniogórzanek obfitował w proste błędy w rozegraniu, czego efektem było prowadzenie gości 14:4. W kolejnych minutach gospodynie za sprawą rewelacyjnej tego dnia Joanny Pawlukiewicz zdołały odrobić nieco straty i po 10 minutach było 12:16.

W drugiej kwarcie obie drużyny miały problem z celnością rzutów. Szczęśniak zbierała piłki zarówno w obronie, jak i w ataku, co pozwoliło na mozolne odrabianie strat. W ostatniej minucie przed przerwą Kowalczyk odbierając piłkę przeciwniczce, indywidualną akcją wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 22:20.

W trzeciej kwarcie akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego zdołały wyjść na prowadzenie 29:26, jednak Pawlukiewicz była nie do zatrzymania i na ostatnie 10 minut obie ekipy wychodziły przy stanie 34:31.

Mizerną skuteczność rzutów oraz słaby poziom techniczny, zawodniczki dwóch ostatnich zespołów pierwszej ligi nadrabiały dramaturgią. Na wyróżnienie zasłużyła jeszcze Olimpia Łuczak, 16-letnia rozgrywająca Karkonoszy. Dotychczas wychodziła na pierwszoligowy parkiet 7-krotnie, jednak nie dłużej jak na 9 minut. W spotkaniu z AZS-em grała przez 27 minut i zdobyła swoje pierwsze punkty w karierze. W czwartej kwarcie jeleniogórzanki utrzymywały niemal do końca przewagę w okolicach 3-5 punktów. Po celnych rzutach osobistych Kowalczyk na tablicy wyników widniał wynik 52:47 i wydawało się, że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego. 7 sekund wystarczyło podopiecznym Roberta Pieczyraka najpierw na celną "trójkę", a następnie na przechwycenie źle rozegranej piłki i rzut rozpaczy równo z końcową syreną, który ku uciesze miejscowych okazał się jednak niecelny.

Koszykarki prowadzone przez Jerzego Gadzimskiego odniosły bardzo cenne zwycięstwo i pozostają w walce o utrzymanie ligowego bytu, równając się punktami z gorzowiankami. Do bezpiecznej szóstej lokaty, którą zajmuje nasz najbliższy przeciwnik - Unia Swarzędz, tracą jeden punkt.

MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. 52:50 (12:16, 10:5, 12:10, 18:19)

MKS: Pawlukiewicz 24, Krawczyszyn-Samiec 8, Podgajna 7, Szczęśniak 6, Kowalczyk 5, Łuczak 2, Kowiel, Piwowarczyk, Iwanowicz.

AZS: Trębicka 16, Jaworska 11, Głębocka 7, Kononowicz 6, Czamodolska 5, Kopciuch 5, Zachorska, Błaszczyk.