Kotlina Jeleniogórska: Karkonosze poległy w Gryfowie

Sobota, 9 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 9 września 2006, 22:21
Autor: Agnieszka Rafińska
W szóstej kolejce jeleniogórskiej klasy okręgowej Gryf Gryfów Śląski pokonał u siebie Karkonosze Jelenia Góra 2:1 (1:0).

Pierwsza połowa rozpoczęła się od wyrównanej gry. Po kilku minutach zaczęła zarysowywać się lekka przewaga gości. Mimo to już w 12 min. Michał Dubiel musiał wyjmować piłkę z siatki. Antoni Włodarek na dwunastym metrze przelobował bramkarza Karkonoszy i było 1:0. Podopieczni Tomasza Arteniuka wzięli się ostro do roboty i zaczęli atakować bramkę gospodarzy. W 16 min. Przemysław Wajda dośrodkowywał na głowę Łukasza Kowalskiego, a ten nie trafił do siatki rywali. Do końca pierwszej części spotkania nie wydarzyło się nic ciekawego.

W drugiej połowie gra Karkonoszy lepiej układała. Wejście Pawła Walczaka i Daniela Kotarby ożywiło w grę jeleniogórzan. Ciągłe ataki gości przysparzały wiele kłopotów obrońcom Gryfa. W 55. min. Łukasz Kowalski po samotnym rajdzie uderzył niecelnie piłkę i nie wykorzystał szansy do zdobycia bramki. Minutę później po strzale Tomasza Suchaneckiego futbolówka minimalnie minęła słupek bramki bronionej przez Łukasza Króla. W tym momencie Gryf przestał grać, a do boju ruszyli piłkarze Karkonoszy. Niestety arbiter prowadzący to zpotkanie dopatrywał się ciągle przewinień ze strony gości i nie dał im pograć przez cały mecz.

Szczególnie kontrowersyjna sytuacja wydarzyła się w 58 min. Krzysztof Złocik przyjął piłkę ręką i skierował ją do bramki Michała Dubiela i zrobiło się 2:0 dla Gryfa. Po tym golu skandalicznie zachowało się dwóch miejscowych piłkarzy. Zdobywca bramki razem z Pawłem Ślusarczykiem podbiegli do kibiców Karkonoszy i zaczęli prowokować jeleniogórskich szalikowców. Sędzia ukarał żółtą kartką tylko Złocika. Karkonosze nie przestawały atakować.

W 71 min. na osiemnastym metrze został sfaulowany Marek Wawrzyniak. Do wykonania rzutu wolnego podszedł kapitan „biało – niebieskich” Tomasz Malinowski. Precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Jednobramkowe prowadzenie sprawiło, że w szeregi defensywy Gryfa wdarła się niepewność. Jeleniogórzanie za wszelką cenę dążyli do zdobycia wyrównującej bramki. Najbliżej wyrównania wyniki meczu był Paweł Walczak. W 90 min. meczu piłka po jego strzale ugrzęzła w kałuży na lini bramkowej. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie. Gryf szczęśliwie pokonał Karkonosze 2:1.

<b>Gryf Gryfów Śląski – Karkonosze Jelenia Góra 2:1 (1:0)</b>
1:0 Włodarek 12 min
2:0 Złocik 58 min.
2:1 Malinowski 71 min.