PROCHOWICE: Karkonosze poległy na wyjeździe

Czwartek, 2 października 2008, 18:54
Aktualizacja: Piątek, 3 października 2008, 18:42
Autor: JEN
Nasi futboliści nie dali rady Prochowiczance, która odniosła pewne zwycięstwo u siebie z Karkonoszami. Goście przyjechali na stadion w Prochowicach spóźnieni z powodu awarii autokaru i mecz, na który jeleniogórzanie wybiegli prosto z podróży, rozpoczął się kilka minut po 16.30.

Początek spotkania (ok. 50 widzów) był wyrównany, ale w 21 min. miejscowi zdobywają pierwszą bramkę i prowadzenie: 1:0. Gola strzelił Andrzej Węglewski. Piłka po jego uderzeniu przeszła przez ręce interweniującego M. Dubiela i wpadła do siatki.

W 33 min. padło wyrównanie. Paweł Walczak zagrał z połowy gości do Łukasza Kowalskiego, który w swoim stylu minął dwóch obrońców miejscowych i niskim strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarza gospodarzy.

Niestety, to rozdrażniło miejscowych, którzy już trzy min. później ponownie objęli prowadzenie, kiedy podanie wzdłuż bramki M. Dubiela wykorzystał samotny na polu karnym Marcin Ogórek i trafił do siatki. Ten sam zawodnik w 38 min zdobył trzeciego gola dla swojej drużyny po stracie piłki w środku pola przez Jacka Grykę i do przerwy zrobiło się 3:1 dla Prochowiczanki.

W drugiej połowie do 60 min. dominowali goście, ale nie wykorzystali sytuacji do poprawienia wyniku. To się zemściło, bo 64 min. gospodarze po szybkiej i składnej kontrze zdobyli czwartego gola ze strzału Wawryka.

Potem nadal przeważali gospodarze, ale w bramce znakomicie spisywał się M. Dubiel. W 88 min. Leszek Kurzelewski uderzył mocno zza pola karnego. Piłka trafiła w poprzeczkę, a odbitą futbolówkę wpakował do siatki Ł. Kowalski. Zrobiło się: 4:2 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie w Prochowicach. Gospodarze nadal są drużyną bez przegranej

Prochowiczanka Prochowice – Karkonosze Jelenia Góra 4:2 (3:1)

Karkonosze: Michał Dubiel – Wojciech Bijan, Robert Rodziewicz, Marek Siatrak (61. Bartosz Gęca), Krzysztof Smoliński (73. Dominik Kik) – Leszek Kurzelewski, Jacek Gryka (66. Tobiasz Kuźniewski), Maciej Wojtas, Paweł Walczak (55. Jacek Kołodziejczyk) - Maciej Krupa, Łukasz Kowalski.