Zalogowanych: 24

IV-liga piłkarska: Karkonosze pokonały ekipę z czołówki tabeli

Niedziela, 5 maja 2013, 16:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 maja 2013, 15:17
W niedzielnym meczu rozegranym na stadionie przy ul. Lubańskiej, Karkonosze zrehabilitowały się za klęskę z Piastem pokonując czwartą ekipę ligowej tabeli – AKS Strzegom 3:2.

Kilka ostatnich spotkań z udziałem podopiecznych Artura Milewskiego obfitowało w gole, niestety w wielu przypadkach gole zapisywali sobie przeciwnicy, ale każda seria kiedyś się kończy. Pasmo niepowodzeń Karkonoszy zakończyło się w długi weekend majowy, kiedy to w ramach 25. kolejki IV-ligi biało-niebiescy podejmowali AKS Strzegom. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Malarowski, który po podaniu od Majera technicznie strzelił nad bramkarzem gości. Wyrównanie przyszło w zaskakujących okolicznościach, faulowany we własnym polu karnym Majer obejrzał żółtą kartkę za rzekome przewinienie, a z 11 metrów na 1:1 strzelił Borkowski.

Po zmianie stron przyjezdni mieli więcej z gry, ale to jeleniogórzanie objęli ponowne prowadzenie. Strzelcem bramki na 2:1 był Krupa. Dziesięć minut później strzegomianie zdołali wyrównać, ale to nie podłamało gospodarzy i po kilku minutach Krupa po raz drugi strzałem z ostrego kąta pokonał Kretkowskiego. W końcówce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Domaracki, jednak piłkarze AKS otworzyli się nie mając nic do stracenia i mimo kilku okazji po obu stronach wynik nie uległ zmianie. Karkonosze uchroniły się przed strefą spadkową pokonując AKS Strzegom 3:2.

Karkonosze Jelenia Góra - AKS Granit Strzegom 3:2 (1:1)