Bolesławiec: Karkonosze pokonały BKS w derbach – video

Sobota, 12 kwietnia 2008, 23:25
Aktualizacja: 0:47
Autor: JEN
Dzisiaj w Bolesławcu Karkonosze Jelenia Góra pokonały w derbach jeleniogórskiego regionu (dawnego województwa) wyżej notowany BKS, walczący o zajęcie szóstego miejsca w tabeli dolnośląskiej IV ligi, z którego można awansować do nowej III ligi. Podczas meczu odbyła się bójka pomiędzy kibicami Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław.

Początek spotkania to zdecydowane ataki gospodarzy, którym zabrakło szczęścia, bo dwa razy trafili w poprzeczkę a raz piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki Karkonoszy. Potem gra się wyrównała, ale w 8 min. na boisko wtargnęli kibice Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław, którzy dość licznie przyjechali na mecz. Odbyła się pomiędzy nimi regularna bitwa na środku boiska, polała się krew i sędzia przerwał mecz.

- Moi zawodnicy uciekli za boisko, bo wtargnęła policja i rozganiała kiboli używając pałek i gazu pieprzowego. Po 10 min. porządkowi zaprowadzili spokój i dalej mecz odbywał się już bez zakłóceń – opowiada trener Karkonoszy – Leszek Dulat.

Po tym zajściu mecz się wyrównał. W 25 min. sfaulowany został przy linii autowej Łukasz Kusiak w odległości ok. 30 m. od bramki BKS. Rzut wolny z lewej strony wykonał Łukasz Kowalski, wrzucił „chytrą piłkę” na pole karne, która po minięciu zdezorientowanych zawodników i bramkarza miejscowych wpadła do siatki. Do końca pierwszej części gry przyjezdni kontrolowali wydarzenia na boisku i wynik 1:0 dla gości utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie ponownie uśmiechnęło się szczęście do jeleniogórzan. W 50 min. ponownie po wrzutce tym razem Jarosława Adamczyka też z lewej strony odbił piłkę ręką obrońca gospodarzy na polu karnym i sędzia pokazał bez wahania na „wapno”. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był Maciej Wojtas. Po tej bramce gra się toczyła w środku pola, a ewentualne zagrożenia pod bramką Michała Dubiela likwidowali skutecznie obrońcy Karkonoszy.

Jednak pod koniec meczu przyjezdni nieco się rozluźnili, miejscowi to skutecznie wykorzystali i w okresie wzrastającej przewagi zdobyli w 85 min. kontaktową bramkę. Całe szczęście na tym się skończyło i jeleniogórzanie wywieźli z Bolesławca cenne trzy pkt.

BKS Boleslawiec – Karkonosze Jelenia Góra 1:2 (0:1). Bramki: Łukasz Kowalski (25. rzut wolny) i Maciej Wojtas (50. – karny).

Karkonosze – Michał Dubiel – Marcin Zagrodnik – Robert Rodziewicz, Marek Wawrzyniak, Leszek Kurzelewski – Maciej Wojtas, Jarosław Adamczyk (60. Paweł Walczak), Tobiasz Kuźniewski, Łukasz Kusiak – Marcin Krupa (70. Przemysław Wajda), Łukasz Kowalski (80. Daniel Kotarba).