Legnica: Karkonosze lepsze od rezerw legnickiej Miedzi

Sobota, 30 maja 2009, 18:59
Aktualizacja: 19:20
Autor: ahawer
W zakończonym przed chwilą meczu w Legnicy piłkarze KS Karkonosze Jelenia Góra pokonali tamtejszą Miedź 2:1.

Już w ciągu pierwszych dziesięciu minutach mogło być 2:0 dla Karkonoszy za sprawą Konrada Koguta, który najpierw nie strzelił do pustej bramki, a potem posłał piłkę ponad poprzeczkę. Wkońcu w 29 minucie nasi piłkarze przeprowadzili ładną, składną akcję. Dośrodkowywał Tobiasz, głową uderzał Wojtas, aż z bliskiej odległości dobił Marcin Krupa. Do przerwy jeleniogórzanie mieli jeszcze sytuacje na podwyższenie wyniku, ale już żadnej nie wykorzystali. Do szatni zeszli jednak z przewagą jednej bramki.

Po przerwie za Zagrodnika na boisko wybiegł Łukasz Kowalski. Podopieczni Leszka Dulata wypracowali sobie znaczną przewagę. Najpierw w poprzeczkę strzelał głową Bijan, potem Kowalski. W międzyczasie doszło do kolejnej zmiany: Koguta zmienił Burszta.
Dobra gra naszych piłkarzy zaowocowała w 62 minucie, kiedy to Krupa zostaje sfaulowany na polu karnym i „jedenastkę” wykorzystał Kowalski. W 80 minucie bardzo dobrze grający ostatnimi czasy Marcin Krupa nie miał szczęścia, po ładnej akcji trafił w słupek.
Gola straciliśmy na minutę przed końcem spotkania w zamieszaniu pod bramką Ciepieli.

W przebiegu całego spotkania jeleniogórzanie byli zespołem o wiele lepszym i zasłużenie zwyciężyli 2:1.

Miedź II Legnica – KS Karkonosze Jelenia Góra 1:2 (0:1)

Bramki dla KSK : 29’ Marcin Krupa, 62’Łukasz Kowalski

Skład KSK : Ciepiela, Bijan, Wawrzyniak, Siatrak, Kuźniewski, Adamczyk, Zagrodnik, Kotarba, Kogut, Krupa,Wojtas
Rezerwowi: Kurzelewski, Burszta, Kołodziejczyk, Polak, Rodziewicz, Kowalski, Smoliński, Kik