Zalogowanych: 27

Jelenia Góra: Karkonosze gromią Wichosia

Środa, 18 listopada 2015, 20:27
Aktualizacja: Piątek, 20 listopada 2015, 13:30
MKS MOS Karkonosze bez większych problemów rozprawił się w środę (18.11) w derbowym spotkaniu ligi juniorek starszych z KS Wichoś Jelenia Góra. Podopieczne Jerzego Gadzimskiego we własnej hali pokonały lokalnego rywala 81:59.

Ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 10 tylko w pierwszej połowie miała problem z powstrzymaniem rywalek. Mimo prowadzenia 15:9 końcówka kwarty otwierającej spotkanie należała do przyjezdnych, które zdobyły 10 kolejnych punktów (15:19). W drugiej "ćwiartce" "Wichośki" poprawiły swój dorobek jeszcze o 4 punkty (15:23), ale tym razem to miejscowe popisały się 10-punktową serią obejmując ponowne prowadzenie (25:23). Do przerwy koszykarki z "Dziesiątki" prowadziły 33:27, co mogło zapowiadać dalsze emocje.

Po zmianie stron rewelacyjny duet Patrycja Szelagowska - Agnieszka Myślak pociągnął grę Karkonoszy i przed decydująca odsłoną na tablicy wyników było już 56:43. Pomimo wysokiego prowadzenia juniorki starsze Jerzego Gadzimskiego do końca grały na pełnej koncentracji i wygrały zasłużenie 81:59.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - KS Wichoś Jelenia Góra 81:59 (15:19, 18:8, 23:16, 25:16)