Dzierżoniów: Karkonosze bez punktów u wicelidera

Sobota, 5 czerwca 2010, 22:22
Aktualizacja: 22:29
Autor: arec
Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra nie sprostali grającemu na własnym terenie zespołowi Lechii Dzierżoniów. Wicelider rozgrywek IV ligi dolnośląskiej wygrał 2:0 z podopiecznymi Marka Herzberga. To nie koniec złych informacji. Groźnej kontuzji doznał boczny obrońca Karkonoszy Marek Siatrak.

O przebiegu meczu zadecydowała pierwsza połowa, w której jeleniogórzanie stworzyli aż trzy akcje sam na sam. Niestety Marcin Krupa nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy. Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły bowiem w 24 minucie Wojciech Bijan sfaulował w polu karnym zawodnika Lechii i sędzia odgwizdał rzut karny. Po wykonaniu „jedenastki” miejscowi cieszyli się z prowadzenia 1:0.

W drugiej połowie Karkonosze postawiły wszystko na jedną kartę. Trener Marek Herzberg wprowadził na boisko Łukasza Kowalskiego, aby ożywić grę w ataku. Niestety nie udało się zdobyć gola wyrównującego, a w doliczonym czasie gry Lechia podwyższyła na 2:0.

- To nie był zły mecz – mówił po spotkaniu trener Marek Herzberg – Szkoda pierwszej połowy. Po bramce dla Lechii losy meczu się odmieniły, a mogło być inaczej – komentował szkoleniowiec Karkonoszy.

W dzisiejszym spotkaniu groźnej kontuzji doznał boczny obrońca zespołu jeleniogórskiego Marek Siatrak, któremu wypadł staw barkowy. Zawodnik niestety nie zagra już do końca tego sezonu.

Dzisiejszej przegranej szkoda tym bardziej, że zaskakującej porażki z Polonią Środa Śląska doznał na własnym terenie zespół 1985 Szczawno Zdrój.

Lechia Dzierżoniów – Karkonosze Jelenia Góra 2:0 (1:0)

Karkonosze: Dubiel, Rodziewicz, Wawrzyniak, Bijan, Siatrak (Kołodziejczyk), Smolak (Kowalski), Adamczyk, Chrząszcz, Malinowski (Kotarba), Krupa, Durlak (Wojtas).