Czytających: 7168
Zalogowanych: 8

Jelenia Góra: Kapitalne zwycięstwo młodziczek

Czwartek, 10 marca 2022, 14:54
Młodziczki Karkonoszy Jelenia Góra po starciu z Dziewiątką Legnica mogą odzyskać wiarę we własne umiejętności. Podopieczne Justyny Domin wygrały przed tym spotkaniem tylko raz, ale w meczu z 6. ekipą tabeli ligi dolnośląskiej pokazały, że stać je na znacznie więcej.

Jeleniogórzanki przez cały mecz wykazywały się wolą walki i wiarą w zwycięstwo. W 8. minucie było 3:5, ale chwilę później po dwóch trafieniach Kachnikiewicz było 5:5. W 17. minucie miejscowe prowadziły 10:8, a do przerwy było 12:12. Po zmianie stron zawodniczki Karkonoszy zaprezentowały się świetnie – 31. minucie prowadziły 17:13, a w 43. minucie było już 24:19. Choć wydawało się, że upragniony sukces jest już na wyciągnięcie ręki, to chwila rozluźnienia mogła kosztować bardzo dużo. Po 5 golach z rzędu legniczanki doprowadziły w 46. minucie do remisu i zaczęła się wojna nerwów. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały jeleniogórzanki, które zwyciężyły 27:26 - radość drużyny i rodziców była ogromna. Warto dodać, że rewelacyjny mecz w bramce rozegrała Natalia Wrona, która obroniła mnóstwo strzałów rywalek.

MKS Karkonosze Jelenia Góra – EUCO-UKS Dziewiątka I Legnica 27:26 (12:12)

Karkonosze: Wrona – Popczyńska 7, Buluk 6, Gąsior 6, Kachnikiewicz 4, Sakharnatskyi 3, Hołyś 3, Ciepiela, Lewandowska, Żbik.
Dziewiątka: Rosochacz, Białas – Szuk 7, Piasecka 6, Zarębska 4, Wójcik 3, Kurek 2, Karol 1, Kuberska 1, Maliszewska 1, Rafa 1, Bąkała, Glinka.
Kary: 8 minut (Karkonosze) – 0 (Dziewiątka)
Sędziowali: Adam Parkitny, Karol Zając (Świdnica).