Zalogowanych: 6

Jelenia Góra: Kapitalne zakończenie rundy Lotnika

Sobota, 18 listopada 2017, 16:18
Aktualizacja: 16:28
Piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki opromienieni zwycięstwem na boisku lidera okręgówki (Victorii Ruszów), do ostatniego spotkania rundy jesiennej podchodzili z optymizmem, choć rywal teoretycznie nie uchodził za łatwego. W sobotnim (18.11) spotkaniu przeciwko TS Parzyce podopieczni Artura Milewskiego imponowali skutecznością w ataku aplikując gościom osiem bramek.

Od pierwszych minut na boisku przy ul. Sportowej w Jeżowie Sudeckim niepodzielnie rządzili gospodarze. Już po niespełna kwadransie gry Lotnik prowadził 2:0, ale mając w pamięci kilka wpadek z tej rundy, kiedy to chwilą dekoncentracji tracili prowadzenie - atakowali konsekwentnie wykorzystując błędy drużyny przyjezdnej, która jesienią wszystkie mecze rozgrywa na boiskach rywali. Kolejne dwa trafienia w pierwszej połowie dołożył Maciej Suchanecki, a przed przerwą na 5:0 podwyższył Krzysztof Kieć. Po zmianie stron jeżowianie nie odpuszczali i w 49. minucie po rzucie karnym skutecznie egzekwowanym przez Białkowskiego było już 6:0. Kolejne gole padały w ostatnim kwadransie - najpierw na 7:0 strzelił Suchanecki, następnie niezdecydowanie obrońców wykorzystał Piotr Żak uzyskując honorowe trafienie dla beniaminka okręgówki, a wynik ustalił w 89. minucie Maciek Suchanecki, dla którego była to czwarta bramka tego dnia.

LKS Lotnik Jeżów Sudecki - TS Parzyce 8:1 (5:0)
Gole: 1:0 Masel (7'), 2:0 Piwiński (11'), 3:0 Suchanecki (21'), 4:0 Suchanecki (28'), 5:0 Kieć (40'), 6:0 Białkowski (49' karny), 7:0 Suchanecki (75'), 7:1 Żak 87'), 8:1 Suchanecki (89').
Lotnik: Jarosz - Białkowski, Ziomek, Kierlik, Piwiński, Suchanecki, Górski, Turczyk, Masel, Kieć, Szwagrzyk. Rezerwowi: Kustosz, Niemirski, Wyka, Bereźnicki, Zawadzki.
Parzyce: Moździk - Ohagawu, Sądaj, Maskiewicz, Zapior, Potyszka, Wiktor, Szymański, Wilas, Sikora, Łokaj. Rezerowy: Żak.

GKS Warta Bolesławiecka - Orzeł Wojcieszów 5:0

W ligowej tabeli prowadzi Victoria Ruszów (37 pkt.), drugi jest BKS Bolesławiec (32 pkt.), a trzeci Piast Wykroty (30 pkt.). Piłkarze Lotnika również zgromadzili na swoim koncie 30 punktów i zajmują czwarte miejsce z przewagą 6 "oczek" nad kolejnym zespołem.