Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

Jelenia Góra: Kamienica nadal niezabezpieczona (aktualizacja)

Poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 8:11
Aktualizacja: Wtorek, 22 kwietnia 2014, 13:52
Autor: Przemo
Fot. Przemo
Na początku kwietnia informowaliśmy o zagrożeniu, jakim jest przejście chodnikiem obok kamienicy przy ul. Jasnej 5 w Jeleniej Górze. Po tygodniu odpadły kolejne duże płaty tynku, zrobiliśmy zdjęcia i przesłaliśmy do straży miejskiej, ale do dziś ze strony służb nie doczekaliśmy się odpowiedzi w tej sprawie.

W artykule z 2. kwietnia pokazaliśmy na zdjęciach jak duże kawałki tynku i cegieł odpadają z pustostanu należącego do prywatnego właściciela. Tekst i zdjęcia tutaj: https://www.jelonka.com/51543

Gruz został uprzątnięty, ale tydzień później (9. kwietnia) kolejne płaty tynku spadły na chodnik. Wykonaliśmy zdjęcia i przesyłaliśmy je (11. kwietnia) drogą mailową do rzecznika straży miejskiej informując o zagrożeniu, prosząc jednocześnie o odpowiedź na pytanie, czy straż miejska podjęła kolejną interwencję w tej sprawie?

Dotąd (19. kwietnia) nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Czy tradycyjnie służby czekają, aż w takim miejscu jak to widoczne na zdjęciach dojdzie do wypadku?

Po naszej publikacji z dn. 21. kwietnia otrzymaliśmy odpowiedź od straży miejskiej, którą prezentujemy:
"W odpowiedzi na pismo otrzymane drogą elektroniczną w dn. 11.04.2014 niniejszym informujemy, że na właściciela obiektu przy ul. Jasnej nr 5 w Jeleniej Górze wystosowany został nakaz zobowiązujący do usunięcia nieprawidłowości. Niewykonanie ww. skutkować będzie wszczęciem czynności wyjaśniających z art. 72 KW."

Ogłoszenia

Czytaj również

Zderzyły się samochody

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Grota Roweckiego i Ptasia bez wody

Czytaj również

Ministerstwo dofinansuje budowę hali przy szkole?

Budowa bez zagrożenia

Boi się o swoje życie  

Rozpoczął się proces

Będzie bezpieczniej przy Polanie

Darmowe porady prawne

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Budowa szkoły zagrożona?