Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Jelenia Góra: Kain in Absentia w Otwartej Papierni

Poniedziałek, 14 czerwca 2021, 14:33
Aktualizacja: 14:33
Autor: Ewa Fit
Fot. Użyczone/Organizator
W sobotę (12.06) w jeleniogórskiej Otwartej Papierni odbył się zorganizowany wspólnie z Fundacją Jubilo pokaz performatywnej instalacji "Kain in Absentia".

Fundacja Jubilo, o której opowiedział meneger Jakub Tokarski jest działającą od 2011 roku we Wrocławiu grupą teatralną dążącą w swoich działaniach do przełamania barier społecznych, kulturowych czy ekonomicznych. Od momentu powstania zespół pracuje z niepełnosprawnymi, mniejszościami, bezdomnymi, osadzonymi, a więc tymi, którym trudno jest odnaleźć się w społeczeństwie - dodał.

W ramach prowadzonego z Instytutem Grotowskiego projektu "Odkluczanie" - skierowanego do więźniów z oddziałów otwartych i półzamkniętych zrealizowano spektakl "Odzwierciedlenie", "Kain" oraz "Kain in Absentia" - powiedział Jakub Tokarski. Jubilo jest również członkiem- założycielem Międzynarodowej Sieci Teatrów w Więzieniu (pod patronatem Unesco) oraz partnerem włoskiej sieci Teatrów w Więzieniu - wspomniał jeszcze.

Instalacja "Kain in Absentia" powstała na podstawie nagrania spektaklu "Kain" , zarejestrowanego w w ZK nr 1 we Wrocławiu w 2019 roku w reżyserii Diego Pileggi. Przestrzeń instalacji, pomimo fizycznego braku aktorów, dzięki scenografii, dźwiękom czy światłu pozwala widzom zajrzeć w głąb siebie, a twórcom odnaleźć drogę na zewnątrz - w kierunku społeczeństwa. Wykorzystane w instalacji projekcje wideo, zarysowujące ciała Kainów sprawia, że rozwiązaniem dla autorów stało się pojęcie nieobecności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gość specjalny–J. Collel

Zaprezentowali Polski Ład

Dziś inauguracja XIX Cieplickich Koncertów Organowych

Czytaj również

Rondo do końca wakacji  

Bogusław Chrabota w Książnicy Karkonoskiej

Rządy PO w praktyce

Trwa e–Glass Festiwal  

Kolizja na skrzyżowaniu

"Rozprawa o średniowieczu" w sobotę pod ratuszem

Zobacz festiwal szkła!

Spotkanie PiS zakłócone

Libańskie piekło i raj