Zalogowanych: 4

Wałbrzych: Kadetki Wichosia pojadą na Mistrzostwa Polski!

Niedziela, 13 marca 2016, 13:02
Aktualizacja: 13:03
Przez prawie pół roku trwały eliminacje do Mistrzostw Polski U–16 w strefie dolnośląsko lubuskiej. Aż 11 zespołów rozgrywało mecze eliminacyjne i finałowe. W sobotnie przedpołudnie kadetki KS Wichoś Jelenia Góra osiągnęły wspaniały sukces awansując do daleszej fazy mistrzostw kraju.

W nowiutkiej Hali Mistrzów przy ul.Wysockiego w Wałbrzychu w decydującym meczu nasze zawodniczki pokonały koszykarki KS Górnik Wałbrzych 66:61. Od pierwszych minut trwała bardzo zacięta walka o każdy punkt. Gospodynie swojej szansy szukały w grze pod koszami z uwagi na wysoki wzrost swoich snajperek. Na domiar złego kluczowe zawodniczki naszej drużyny Jagoda Kuduk i Marzena Małenda miały już do przerwy po 3 faule. Do przerwy 28:28. Na koniec trzeciej kwarty równo z syreną trafiła za 3 punkty Maria Budzikowska i znów
był remis (49:49). Ostatnia odsłona to popis zawodniczek KS Wichoś. Najpierw widowiskowe trzy bloki Jagody Kuduk i piękne wejścia pod kosz Oliwii Rydlikowskiej wyprowadziły jeleniogórzanki na prowadzenie 61:59. W tym momencie Jagoda Maląg dokonała czegoś niebywałego, co bardzo rzadko zdarza się w koszykówce. Jagoda wykonała rzut za trzy punkty, który nie tylko był celny, ale nasza zawodniczka w czasie tej próby została sfaulowana. Sędziowie przyznali zatem dodatkowy rzut wolny, który nasza zawodniczka
wykorzystała bezbłędnie. Ta czteropunktowa akcja "podcięła skrzydła" miejscowym, bowiem jeleniogórzanki na 90 sekund przed końcem objęły prowadzenie 66:59. Po meczu radość zawodniczek KS Wichoś i trenera Rafała Sroki była przeogromna.

Po meczu szczęśliwy trener Rafał Sroka: - Bardzo bałem się tego meczu. Musieliśmy zagrać na przechwyt piłki i podwojenie w kryciu i to się udało. Cały zespół był zmobilizowany i świadomy stawki meczu. Każda zawodniczka wypełniła swoje zadania. Bardzo się cieszę, że trzeci raz z rzędu, rok po roku awansowaliśmy do Mistrzostw Polski. To wielkie wyróżnienie dla dziewcząt z kapitanem Marzeną Małendą na czele, ale również dla klubu. Za tydzień losowanie Mistrzostw Polski i mam przeczucie, że znów pojedziemy nad Bałtyk - do Gdyni.

KS Górnik Wałbrzych - KS Wichoś Jelenia Góra 61:66 (9:19, 19:9, 21:21, 12:17)

Punkty: Aleksandra Prokop 13, Oliwia Rydlikowska 11, Maria Budzikowska 11, Jagoda Kuduk 10, Natalia Piwko 9, Jagoda Maląg 7, Marzena Małenda 5, Mroczko Martyna, Adrianna Konon

Do tego wychowanka KS Wichoś Jelenia Góra - Aleksandra Prokop zdobyła prestiżowy tytuł "Królowej Strzelczyń" Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Kadetek (U-16) zdobywając 309 punktów w 16 meczach!