Zalogowanych: 26

Jelenia Góra: Kadeci U16: Pogrom Turowa

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 21:00
Aktualizacja: 21:02
W niedzielnym starciu kadetów do lat 16 Sudety Jelenia Góra przeważały nad Turowem Zgorzelec w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Podopieczni Marcina Koperka rozbili rywali 101:47!

W spotkaniu 11. kolejki gospodarze od początku dominowali na parkiecie hali przy ul. Sudeckiej. Jedynie druga kwarta miała dosyć wyrównany przebieg, jednak tablica wyników jasno wskazywała lepszą drużynę. Mimo że po 30 minutach gry Sudety prowadziły już 67:34, w czwartej kwarcie miejscowi dobili rywali zwyciężając ostatecznie 101:47!

Następne spotkanie jeleniogórzanie rozegrają w sobotę, 15 grudnia - we Wrocławiu zmierzą się z Gimbasketem (godz. 15:15), z kolei na własny parkiet wrócą dopiero 5 stycznia 2019 roku, kiedy to podejmą LZS Blues Jelcz-Laskowice. W ligowej tabeli ekipa Marcina Koperka zajmuje 3. miejsce (8 zwycięstw, 3 porażki), liderem jest Zastal Zielona Góra (komplet 11 zwycięstw), a drugie miejsce zajmuje WKK Wrocław (9 zwycięstw, 3 porażki).

KS Sudety Jelenia Góra - KS Turów Zgorzelec 101:47 (26:7, 15:15, 26:12, 34:13)
Sudety: Najman 22, Tymiński 22, Włoszczyński 21, Dabrowski 11, Koralewicz 10, Pietryk 8, Skorupa 7, Błażków, Bulcewicz, Radziewicz, Romanowski, Strzemecki.
Turów: Sobkowiak 14, Pecyna 10, Sulewski 6, Furmańczyk 4, Dudzik 3, Onyszko 3, Wojtasiński 3, Czerwiński 2, Marczuk 2, Binczarowski, Tabor, Zabłocki.