Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Juwenalia 2022 zakończone!

Niedziela, 29 maja 2022, 8:54
Aktualizacja: 8:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Święto studentów zakończone. Symboliczny klucz do miasta wrócił do rąk prezydenta Jeleniej Góry. W sobotę (28.05) mieszkańcy miasta i regionu bawili się przy różnorodnej muzyce - od punk rocka przez pop do muzyki klubowej. Gwiazdą wieczoru był Danzel.

Na początek ostatniego dnia Juwenaliów publiczność mogła się bawić przy hitach zespołu Abba - oczywiście w wydaniu coverowym. Następnie przyszedł czas na legendę punk rocka - Fort BS. Mimo wczesnej pory, wierni fani "Cichego" i jego zespołu, licznie zgromadzili się przed sceną. Kolejnym wykonawcą był zespół 4 Szmery, który wykonuje utwory AC/DC.

Zanim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, doszło do uroczystego przekazania klucza do miasta. Studenci oddali prezydentowi władzę w Jeleniej Górze, a organizatorzy przy okazji podziękowali osobom, które w poprzednich latach były zaangażowane (ze strony studenckiej) w organizację Juwenaliów. Z kolei prezydent otrzymał dyplom Przyjaciela Studentów.

Klucz to tylko symbol - najważniejsze co robią studenci i jak się czują. Juwenalia były bardzo udane i cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców i przyjezdnych. Studenci zdali egzamin - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Zabawy nie brakowało podczas występu Danzela - gwiazdy sobotnich Juwenaliów, a tuż po jego koncercie miał miejsce pokaz laserów. Sporo osób zostało, aby bawić się do późnych godzin nocnych przy dźwiękach muzyki klubowej, którą zapewnił organizator - Maciej Wowk. Nawet chwilowe opady deszczu nie przeszkodziły w tanecznym wieczorze na jeleniogórskich błoniach. Na zakończenie dnia zagrał jeszcze DJ Martecha.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Czytaj również

Laury za Ducha Gór

Uciekinier w… szałasie

Percival na zakończenie Jarmarku Świętojańskiego

Skromne finansowanie – skromny Festiwal Teatrów Ulicznych

LAS Festival

Festyn parafialny u Pijarów

Koncert ukraińskich uczniów w Żeromie

Muzyczna koncertuje  

Wystąpi A. Grabowski