Region Jeleniogórski: Juniorzy młodsi KKS i starsi Karkonoszy mistrzami okręgu

Wtorek, 22 stycznia 2008, 13:56
Aktualizacja: 13:58
Autor: ROB
Najlepsze piłkarskie talenty są w Jeleniej Górze – tak można wywnioskować po mistrzostwach okręgu w halowej piłce nożnej. Drużyny z naszego miasta zdominowały te zawody.

W turniejach wzięły udział najlepsze drużyny z rozgrywek ligowych, prowadzonych przez OZPN. Juniorzy młodsi KKS (trener Paweł Karmelita) zajęli pierwsze miejsce w grupie i w finale pokonali młodych piłkarzy Łużyc Lubań 2:0. Zawody odbyły się w niedzielę (20 stycznia).

Był to zarazem rewanż za przegraną na trawie w ostatnim meczu rundy jesiennej (KKS przegrał w Lubaniu 2:4, obie drużyny do tego meczu były niepokonane – przyp. aut.).

Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Karkonoszy Jelenia Góra, którzy pokonali 2:0 Chrobrego Nowogrodziec. Najlepszym zawodnikiem został Łukasz Jedniocki (KKS), bramkarzem Mateusz Rozmus, królem strzelców – Damian Bojdziński (obaj Łużyce).

W rozegranym w sobotę (19 stycznia) turnieju juniorów starszych najlepsi byli zawodnicy Karkonoszy Jelenia Góra (trener Dariusz Michałek). Pokonali w finale Górnik Węgliniec 3:0. Najlepszym bramkarzem turnieju został Artur Hałka (Karkonosze), zawodnikiem – Paweł Klim (Węgliniec) a królem strzelców – Krzysztof Stanowski (Łużyce Lubań).

Skład juniorów młodszych KKS: Maciej Maćkowski, Bartosz Zalewski, Adrian Nowiński, Piotrek Fila, Karol Karmelita, Mirek Gałuszka, Łukasz Jednicki, Przemek Paszkowski, Maciek Liszka, Marcin Kozan, Julek Rudnicki, Michał Kościński, – Radek Galuba, Łukasz Lisowski (trener Paweł Karmelita).

Skład juniorów starszych Karkonoszy: Artur Hałka, Piotr Kochan, Maciej Jurkowski, Filip Kostka, Tomasz Biskupski, Tomasz Palimąka, Krzysztof Kieć, Dominik Kik, Tomasz Jurczyk, Marcin Smolak, Roman Demianenko (trener Dariusz Michałek).