Czytających: 11016

Jelenia Góra: Juniorskie derby dla koszykarek KS Wichoś

Niedziela, 10 grudnia 2017, 16:55
Aktualizacja: 16:56
Spore zainteresowanie wywołały jeleniogórskie derby w koszykówce kobiet w kategorii juniorek starszych (U–22). W hali sportowej SP 11 zebrali się sympatycy KS Wichoś i MKS–u MOS Karkonoszy z nadzieją, że zobaczą ciekawe widowisko i chyba się nie zawiedli...

Na początku meczu trwała wyrównana walka. W drugiej kwarcie zarysowała się jednak przewaga podopiecznych trenera Tomasza Pawlikowskiego, które do przerwy prowadziły 34:20. W drużynie KS Wichoś najlepiej spisywały się Marika Kowalczyk i Angelika Stefan. W zespole MKS-u MOS Karkonosze (trener Jerzy Gadzimski) wyróżniały się Celina Kwietoń i Aneta Rola. W drugiej części meczu przewaga gospodyń oscylowała w granicach 12-14 punktów, chociaż był moment, że spadła do 9 punktów, ale wówczas zawodniczki KS Wichoś szybko odskoczyły na bezpieczny dystans. Wynik meczu ustaliła dalekim rzutem z dystansu Aleksandra Lorenz. Ostatecznie KS Wichoś pokonał MKS MOS Karkonosze różnicą 16 "oczek".

KS Wichoś - MKS MOS Karkonosze 63:47 (15:12, 19:8, 12:16, 17:11)

KS Wichoś Jelenia Góra: Marika Kowalczyk 18, Angelika Stefan 16, Aleksandra Lorenz 12, Natalia Kopiec 8, Sandra Lewkowicz 8, Joanna Żuczkowska 1, Jagoda Kuduk, Wiktoria Łozowiecka, Anna Davidson, Aleksandra Prokop.

MKS MOS Karkonosze: Aneta Rola 17, Celina Kwietoń 15, Maja Michniewicz 6, Marcela Rybkiewicz 5, Julia Sereda 2, Oliwia Szpila.