Zalogowanych: 21

Gliwice: Juniorki KPR–u grają dalej

Poniedziałek, 16 stycznia 2017, 13:31
Aktualizacja: 13:35
W Gliwicach w dniach 13–15.01 odbył się jeden z turniejów 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej. Podopieczne Dili Samadovej awansowały do kolejnej fazy z pierwszego miejsca, które zapewniły sobie dzięki wygranej w rzutach karnych z gospodarzami – Sośnicą Gliwice.

Spotkanie z zespołem z Kraśnika nie przysporzyło zbyt wielu emocji - poza radością z wysokiego zwycięstwa. Kluczowym meczem był jednak pojedynek z gospodarzami, który przez dłuższy czas wydawał się, że będzie przegrany, jednak nasze szczypiornistki pokazały niesamowity charakter. Niedzielny mecz, decydujący o awansie z pierwszego miejsca lepiej rozpoczęły miejscowe - prowadziły 8:2, ale chwilę później było już tylko 10:8. Do 27. minuty trwał wyrównany pojedynek (13:12), jednak końcówka ponownie należała do gliwiczanek, które wygrały pierwszą połowę 17:12. Po zmianie stron KPR rzucił się do odrabiania strat, najpierw dochodząc na 19:17, a w 52. minucie meczu wyrównując na 23:23. Ku uciesze miejscowych kibiców Sośnica dołożyła dwa kolejne gole (25:23), ale po golach Starczyk i Drozdowskiej na tablicy wyników znowu wyświetlał się remis (25:25) i do końcowej syreny nie uległ zmianie. O awansie z pierwszego miejsca decydowały zatem rzuty karne - tam w czwartej serii pomyliła się Kowal, a bramka Kruszewskiej w ostatniej serii zadecydowała o losach spotkania, które padło łupem ekipy z Karkonoszy.

To był ciężki i wyczerpujący turniej. Cieszymy się ze zwycięstwa i awansu z 1. miejsca. W ostatnim meczu z gospodarzem było bardzo ciężko, ale zostawiłyśmy serducho na boisku – przyznała Agata Skowrońska. - Podstawowy czas gry zakończył się remisem, natomiast w rzutach karnych to my zachowałyśmy zimną krew i ostatecznie zwyciężyłyśmy. Teraz dalej bierzemy się do pracy, bo już za 2 tygodnie przed nami 1/8 Mistrzostw Polski – dodała wychowanka KPR-u.

KPR Jelenia Góra/ SMS Karpacz – KMKS Kraśnik 44:25 (23:15)
KPR:
Grabarczyk – Drozdowska 13, Skowrońska 8, Dubiel 6, Wojtas 4, Zielińska 3, Kruszewska 3, Rutkowska 2, Białogrecka 2, Trela 1, Oleszek 1, Klimaszewska 1, Basta 1, Starczyk, Juźwik.

Sośnica Gliwice - KPR Jelenia Góra/ SMS Karpacz 28:30 (17:12, 25:25)
KPR:
Grabarczyk – Skowrońska 6, Drozdowska 5, Dubiel 5, Kruszewska 5, Starczyk 3, Wojtas 2, Rutkowska 1, Białogrecka 1, Klimaszewska 1, Zielińska 1.

W pierwszym meczu turnieju Sośnica Gliwice pokonała KMKS Kraśnik 41:20. Do kolejnej fazy awansowały KPR SMS i Sośnica. Nasz zespół już za dwa tygodnie powalczy o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski w turnieju w Kielcach, gdzie oprócz meczu z miejscową Koroną Handball zmierzy się także z ekipami CKS SMS I Szczecin i Ruchem Chorzów.