Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

JELENIA GÓRA: Juniorki Finepharm Carlos chcą powtórzyć sukces lub „stanąć na pudle”

Wtorek, 5 lutego 2008, 20:07
Aktualizacja: Środa, 6 lutego 2008, 11:24
Autor: JEN
W ubiegłym roku nasze juniorki zdobyły po raz pierwszy mistrzostwo Polski w piłce ręcznej. W tym roku chcą powtórzyć ten sukces. Jeśli i m to nie wyjdzie, jak to w sporcie, to chcą przynajmniej zdobyć srebro lub brąz.

Pierwszy krok w tym kierunku już zrobiły. Po zdobyciu mistrzostwa Dolnego Śląska wygrały zdecydowanie ćwierćfinałowy turniej w Jeleniej Górze, gromiąc wszystkie rywalki. Teraz czeka nasze dziewczyny następna próba. Rozegrają w Chorzowie od 15 do 17 lutego br. półfinałowy turniej, gdzie zmierzą się z miejscowym Ruchem oraz Samborem Tczew i MKS Leszno.

Jak powiedział trener juniorek Finepharm Carlos – Dariusz Jarosz, liczy na to, że jego podopieczne dostaną się do finałów, do których awansują dwie pierwsze drużyny. – Na pewno będą kłopoty z pokonaniem Ruchu, który przecież będzie występował u siebie, ale pozostałe drużyny są do ogrania – powiedział D. Jarosz.
Ubiegłoroczne mistrzynie kraju grają w tym sezonie w zmienionym nieco składzie. Odeszły zawodniczki z rocznika 1988, które skończyły wiek juniorek: Monika Maliczkiewicz, Marta Dąbrowska, Agnieszka Kocela, Anna Stanisławiszyn i Magdalena Łoniewska. Z dawnego więc podstawowego skladu zespołu pozostały: Agnieszka Szalek (kpt. drużyny), Magdalena Tajerle, Małgorzata Buklarewicz i Sabina Kobzar. Do ścisłej kadry doszły: Aleksandra Baranowska, Krystyna Kozłowska i Daria Krajewska (bramkarki) oraz zawodniczki z pola: Estera Rykaczewska, Karolina Konsur, Marta Łoniewska, Marta Romanów, Karolina Muras, Katarzyna Kubicka, Lidia Marceluk i Katarzyna Michalska.
Podstawowy skład drużyny wygląda następująco: Agnieszka Szalek – Estera Rykaczewska, Marta Łoniewska, Magdalena Tajerle, Sabina Kobzar, Małgorzata Buklarewicz i Karolina Konsur. - Mamy pewien kłopot: poza bramką, gdzie mamy komplet zawodniczek na tej pozycji, brak nam mocnych zmienniczek na pozostałych pozycjach, a szczególnie na skrzydłach – mówi D. Jarosz.
Jednak szkoleniowiec podkreśla, że jego podopieczne są i tak w lepszej sytuacji od wielu drużyn, bo nasze juniorki grają w I lidze seniorek, a niektóre trenują i ogrywają się w ekstraklasie. To daje bardzo dobre efekty i dlatego liczy na to, że Finepharm Carlos będzie grał w finale.

Awansowały do półfinału

Prócz turnieju w Jeleniej Górze rozegrano jeszcze zawody w siedmiu innych miastach i tam do półfinałów Pucharu Polski juniorek dostały się następujące drużyny, zajmując dwa pierwsze miejsca: KPR Ruch Chorzów i Beskid II Nowy Sącz (gr. 2), Pogoń Szczecin i MKS Leszno (gr. 3), Jutrzenka Płock i Sambor Tczew (gr 4), Truso Elbląg i Zagłębie Lubin (gr. 5), MTS Żory i UKS Dwójka Lublin (gr. 6), KSS Kielce i Beskid Nowy Sącz (gr. 7) oraz AZS AWFiS Gdańsk i Zgoda Ruda Śląska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak się ptaków nie dokarmia

Rozpoczął się proces

Tak nie wolno parkować!

Czytaj również

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Na pamiątkę d. cmentarza

Bezpartyjni na rzecz środowiska

Straż miejska złamała prawo?

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

KPSW w trosce o przyrodę