Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Jelenia Góra: Jeleniogórskie talenty drugiego dnia festiwalu

Niedziela, 29 sierpnia 2021, 9:22
Aktualizacja: 9:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniej Górze trwa XXIV edycja festiwalu Silesia Sonans, który jest okazją do muzycznej uczty z dziełami największych kompozytorów i artystów. Drugiego dnia w kościelnych murach rozbrzmiały utwory wykonane przez muzyków związanych ze stolicą Karkonoszy.

W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego jako support wystąpił Piotr Pączkowski - uczeń szkoły muzycznej, który zagrał na fortepianie skradając serca publiczności. Następnie przyszedł czas na pochodzącą z Jeleniej Góry Sulamitę Ślubowską (skrzypce) i Macieja Słapińskiego (fortepian), którzy zaprezentowali utwory Józefa Wieniawskiego, Szymona Laksa oraz Grażyny Bacewicz.

W niedzielę (29.08) o godz. 18:00 kolejny koncert - w cieplickim Parku Zdrojowym wystąpi Powszechna Orkiestra Jeleniogórska, której dyrygować będzie Eva Meitner, a zagrają finaliści warsztatów orkiestrowych, którzy zagrają Suitę amerykańską Antonina Dvoraka, op. 98. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych organizatorzy poinformują o zmianie miejsca koncertu.

AKTUALIZACJA - 29.08, godz. 11:44

Ze względu na niepewne warunki pogodowe dzisiejszy koncert jest przeniesiony z muszli w Parku Zdrojowym w Cieplicach do Kościoła Garnizonowego - informuje organizator.

Koncert rozpocznie się o godz. 18:15, o 18:00 spod Teatru Zdrojowego w Cieplicach odjedzie autobus dla publiczności, który dowiezie publiczność do kościoła. Po koncercie organizator zapewnia też powrót do Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

O historii sztuki w BWA – wykłady

Nowa obwodnica do połowy roku

Anielska wystawa

Czytaj również

Sanepid ws. glifosatu

W muzeum instrumentalnie

„BAR” spektakl Teatru Verbum w JCK Muflon

Transgresja w Muzeum Karkonoskim

Zaczytaj się z Jelonką.com

Piękno i tradycja rzemiosła mieszkańców regionu

Szkoła Przyrodniczo–Usługowa do likwidacji?

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL

Karnawałowy koncert