Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 22 października
im. Filipa, Halki

Jelenia Góra: Jeleniogórskie talenty drugiego dnia festiwalu

Niedziela, 29 sierpnia 2021, 9:22
Aktualizacja: 9:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniej Górze trwa XXIV edycja festiwalu Silesia Sonans, który jest okazją do muzycznej uczty z dziełami największych kompozytorów i artystów. Drugiego dnia w kościelnych murach rozbrzmiały utwory wykonane przez muzyków związanych ze stolicą Karkonoszy.

W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego jako support wystąpił Piotr Pączkowski - uczeń szkoły muzycznej, który zagrał na fortepianie skradając serca publiczności. Następnie przyszedł czas na pochodzącą z Jeleniej Góry Sulamitę Ślubowską (skrzypce) i Macieja Słapińskiego (fortepian), którzy zaprezentowali utwory Józefa Wieniawskiego, Szymona Laksa oraz Grażyny Bacewicz.

W niedzielę (29.08) o godz. 18:00 kolejny koncert - w cieplickim Parku Zdrojowym wystąpi Powszechna Orkiestra Jeleniogórska, której dyrygować będzie Eva Meitner, a zagrają finaliści warsztatów orkiestrowych, którzy zagrają Suitę amerykańską Antonina Dvoraka, op. 98. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych organizatorzy poinformują o zmianie miejsca koncertu.

AKTUALIZACJA - 29.08, godz. 11:44

Ze względu na niepewne warunki pogodowe dzisiejszy koncert jest przeniesiony z muszli w Parku Zdrojowym w Cieplicach do Kościoła Garnizonowego - informuje organizator.

Koncert rozpocznie się o godz. 18:15, o 18:00 spod Teatru Zdrojowego w Cieplicach odjedzie autobus dla publiczności, który dowiezie publiczność do kościoła. Po koncercie organizator zapewnia też powrót do Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zapraszają na koncerty

Dziki coraz bardziej uciążliwe

Łagodniejszy wyrok dla byłego proboszcza

Czytaj również

Owacja na stojąco

Spór na ryneczku trafił na wokandę

Święto Kina za Rogiem

48. JST rozpoczęte

Aktorka Zuzanna Łuczak czytała dzieciom w SP7

Zawirowania senne

Transgraniczny folk

Dzieci przebadane i co dalej?

Z Pawłem Drozdem na Antarktydzie