REGION KRAJ: Jeleniogórski strażak wicemistrzem Europy!

Czwartek, 25 sierpnia 2011, 8:07
Aktualizacja: 11:30
Autor: Angela
W minioną sobotę Maciej Dawidziuk, strażak z Jeleniej Góry, wywalczył wicemistrzostwo Europy w biegu strażaków na dystansie 10 km w miejscowości Feltre w północnych Włoszech. Polska drużyna strażaków zdobyła natomiast przechodnie trofeum.

Maciej Dawidziuk zajął drugie miejsce w grupie wiekowej AM 25 czyli osób urodzonych w latach 1986-1977. Jeleniogórski strażak wbiegł na metę tuż za włoskim pożarnikiem Francesco Minerva. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów, w tym złotego medalu na kolejnych mistrzostwach, składają mu wszyscy jeleniogórscy strażacy oraz zespół redakcji i czytelnicy Jelonki.com.

Przechodnie trofeum wykonane z drzewa cyprysowego wywalczyła natomiast cała drużyna polskich strażaków, która zdeklasowała pozostałe reprezentacje. Jeśli jeszcze dwukrotnie strażakom uda się pokonać rywali, mają oni szansę na zdobycie nagrody na stałe.

W składzie polskiej reprezentacji XI Mistrzostwa Europy Strażaków (European Championship for Firemen) znaleźli się: Dawidziuk Maciej (KM PSP Jelenia Góra), Rzeszewicz Karol (KM PSP Gdynia), Mazur Andrzej (KM PSP Gdynia), Glapiak Damian (KP PSP Kościan) i Manikowski Piotr (KP PSP Złotów). Kierownikiem reprezentacji był mł. bryg. mgr inż. Jacek Borowski – dyrektor Biura Szkolenia KG PSP w Warszawie.

Strażacy z całej Europy zmagali się na dystansie dziesięciu kilometrów. Trasa biegu wiodła pięknymi uliczkami górskiego miasta Feltre.