Czytających: 11143

Sypniewo: Jeleniogórscy szachiści powalczyli na OOM

Niedziela, 6 maja 2018, 20:06
Aktualizacja: 20:09
W dniach 29 kwietnia – 5 maja w miejscowości Sypniewo w województwie wielkopolskim rozgrywane były finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szachach. W zawodach uczestniczyła trójka jeleniogórskich szachistów: Jagoda Romejko, Wiktoria Janikowska i Piotr Kołodziejski.

Jagoda z Wiktorią swój awans wywalczyły w Mistrzostwach Makroregionalnych rozgrywanych w Kudowie-Zdroju, a Piotrek zakwalifikował się z półfinałów Mistrzostw Polski, które miały miejsce w Jastrzębiej Górze.

Jagoda w 9 rozegranych partiach zgromadziła 3 punkty i zajęła 43. miejsce w grupie dziewcząt do lat 12. W tej samej kategorii Wiktoria zdobyła 4 punkty plasując się na 34. pozycji. W grupie D-12 uczestniczyło 52 dziewczynek z całego kraju. Piotrek grał w kategorii C-12 i z dorobkiem 4 punktów zajął 38. lokatę wśród 52 zawodników.

Mistrzynią Polski została Lena Mróz (SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza), a złoty medal w kategorii chłopców zdobył Jakub Chyży (LKSz GCKiP Czarna)