Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 czerwca
im. Gerwazego, Protazego

Jelenia Góra: Jelenia Góra w programie „Czyste Powietrze”

Poniedziałek, 17 maja 2021, 12:16
Aktualizacja: 12:20
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. WFOŚiGW
Dzisiaj (17.05) Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisał z Miastem Jelenia Góra porozumienie o współpracy w ramach programu „Czyste Powietrze”.
Ponad rok temu zaproponowaliśmy Miastu podpisanie porozumienia, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do programu Czyste Powietrze. Wiele gmin z naszego regionu porozumienia podpisało już rok temu, ale cieszy nas fakt, że również Jelenia Góra w końcu zdecydowała się na udział. Doskonale wiemy, że to Urząd Miasta jest pierwszym miejscem, do którego kierują się mieszkańcy w celu uzyskania informacji i wsparcia finansowego na wymianę źródła ciepła, dlatego udział Miasta była tak ważny. Dziś udało nam się sfinalizować porozumienie i liczę na to, że Miasto jak najszybciej uruchomi punkt konsultacyjno – informacyjny dla mieszkańców – powiedziała Anna Korneć – Bartkiewicz, pełnomocniczka zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

W ramach porozumienia Urząd zobowiązany jest utworzyć punkt konsultacyjno – informacyjny, w którym nie tylko będzie udzielał informacji o programie, ale również pomagał wypełniać wnioski o dotację z programu „Czyste Powietrze”.

Przypomnijmy, że w ramach programu „Czyste Powietrze” dotację można pozyskać nie tylko na wymianę źródła ciepła na ekologiczne, ale również na termomodernizację, wymianę stolarki okiennej i drzwi. Program skierowany jest tylko i wyłącznie do właścicieli domków jednorodzinnych.

Łącznie od 2018 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przekazał dla mieszkańców Jeleniej Góry ponad 5,6 miliona złotych.

Ponad 2 mln zł to kwota jaką mieszkańcy Jeleniej Góry uzyskali w ramach dotacji z programu Czyste Powietrze. Kolejne 3,6 mln zł to środki jakie Miasto otrzymało w ramach realizowanego przez Fundusz programu ograniczenia niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego. To właśnie z tych środków oraz środków budżetu Miasta wypłacane są dotacje w wysokości 5 tys. zł dla jeleniogórzan, którzy chcą wymienić piece stałopalne na ekologiczne - dodała Anna Korneć – Bartkiewicz.

Szczegóły programu dostępne są na stronie: https://wfosigw.wroclaw.pl/czyste-powietrze/o-programie

Ogłoszenia

Czytaj również

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Kto zbuduje szkolę?

Modernizacja sieci – zabraknie wody na kilku ulicach

Czytaj również

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa

Sprzęt zamiast podatku

Zabytkowe znalezisko (aktualizacja)

Podsumowanie programu "Bezpieczny Dolnoślązak"  

Odznaczenia dla opozycjonistów

Biuro WD otwarte Dreźnie  

Będą nowe radiowozy

Policyjny pościg za motocyklistą