Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Powiat: Jeden telefon może uratować czyjeś życie

Wtorek, 18 stycznia 2022, 12:28
Aktualizacja: 12:29
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
W związku ze spadkiem temperatur jeleniogórscy policjanci sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone.

Osoby bezdomne, które zastali mundurowi w pustostanach, rozwalających się budynkach i na terenach ogrodów działkowych zostały poinformowane, gdzie mogą ogrzać się oraz dostać ciepły posiłek.

Akcja ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

W związku z epidemią Covid-19 osoby bezdomne z zachowaniem reżimu sanitarnego mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego w Ogrzewalni przy ul. Grunwaldzkiej 51 w Jeleniej Górze.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulatniał się gaz

Sprzątanie lasów

Pożar butli z gazem

Jubileusz "Katolika"

Spotkali się z Antonim Macierewiczem

Piroman zatrzymany

Czytelnik: PKS nas zlekceważył

Paliły się śmieci

Chciał wysadzić dom

Sąsiedzka awantura

Samochód wpadł do przepustu

Auto uderzyło w drzewo