Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 16 kwietnia
im. Cecylii, Julii

Jelenia Góra: Jeden dymiący, a drugi przeładowany

Wtorek, 2 marca 2021, 17:07
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierujących pojazdami, z których jeden był przeładowany o ponad 0,5 tony i nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz kierowców dwóch pojazdów, z których jeden holował, a drugi dymił.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na Al. Solidarności w Jeleniej Górze zauważyli dwa pojazdy, z których jeden holował drugi. Pojazd holowany miał zablokowane tylne koło, co powodowało, że spod opony wydobywał się intensywny dym. Istniało realne zagrożenie, że może dojść do pożaru. Ponadto nie był właściwie oznakowany oraz nie miał aktualnych badań technicznych. W związku z tym, że stanowił on realne zagrożenie bezpieczeństwa, kierujący holowanego pojazdu został ukarany mandatem, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny oraz miał zakaz dalszej jazdy, co oznaczało wezwanie lawety.

Tego samego dnia policjanci na ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego kierującego pojazdem marki Ford. Zwrócili uwagę na ten pojazd, gdyż nie miał świateł stopu. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd ten od dwóch lat nie posiada badań technicznych i był przeładowany o ponad 0,5 tony. Kierowca przewoził zużyte akumulatory. Został on ukarany mandatem oraz miał zakaz dalszej jazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nabory wniosków w KARR

Handlował zaświadczeniami o wynikach testów covidowych

Podwyżka za wodę i ścieki zablokowana [AKTUALIZACJA]

Czytaj również

Wyrzucali odpady w lesie, a urzędnicy nie reagowali  

Co z ruinami dawnej papierni?

Taki widok to wstyd!

Parkowanie bez zasad

To my mówimy prawdę

Po policyjnej akcji „Prędkość”

Wjechał w murek

Kierował po narkotykach

Rowerzysta z promilami